Ogłoszenia duszpasterskie TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 15 CZERWCA 2014

dsc_0294

  1. W najbliższy czwartek, 19 CZERWCA, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  W naszej parafii procesja rozpocznie się bezpośrednio po Mszy o 10; nie będzie Mszy św. o godz. 11.3o.  W tym roku za racji kanonizacji Jana Pawła II Wydział duszpasterski kurii diecezjalnej wyraził zgodę na przeprowadzenie parafialnej procesji Bożego Ciała w samą uroczystość 19 czerwca. Ołtarze w czasie procesji jak co roku przygotowują  poszczególne grupy:

1  Franciszkański Zakon Świeckich,

2-  Grupa Modlitewna o. Pio i Odnowa w Duchu Świętym,

3-  przy Krzyżu Papieskim – wolontariat naszej parafii oraz Caritas, któremu szczególnie dziękuję za dobrą wolę i za bezinteresowność w posłudze w naszej parafii ,

4-  Żywy Różaniec.

Prosimy o przynoszenie do furty płatków kwiatowych, które będą sypane w czasie procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków a chłopców do udziału w procesji w albach.

2.Wszystkich zainteresowanych wakacyjnym pielgrzymowaniem do Częstochowy serdecznie zapraszamy na piesza pielgrzymkę w dniach od 30 lipca do 12 sierpnia. Z naszej parafii wyrusza grupa „klasztor w drodze”. Będzie to grupa o zakonnym charakterze olsztyńskich wspólnot zakonnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Szczegóły u brata Marcina.

 3.W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ciast, którego celem jest pomoc w zorganizowaniu wakacji dla ministrantów z naszej parafii.

kiermasz-ciast-14

4. Zapraszamy uczniów klas 1-5 szkoły podstawowej na „Lato w klasztorze”, które odbędzie się od 30 czerwca do 11 lipca.  Zapewniamy: dużo atrakcji i wyjazdów, zabawa sportowych, integracyjnych oraz edukacyjnych. Jest to piękny czas wspólnoty i radości w Kościele. Zajęcia trwają od 9:00 do 13:00. Karty zgłoszeń dostępne od poniedziałku (16.06) w kancelarii lub u pani Joli Kowalskiej katechetki ze Szkoły Podstawowej nr. 3. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej szczegółowych informacji u br. Łukasza.

5.Za wszelkie ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.