Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2013

 

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne prowadzone przez Misjonarzy Saletynów: ks. Bogdana Czerebę i ks. Jacka Gorzelanego.  Msze święte w czasie rekolekcji od poniedziałku do środy włącznie o godz. 7, 9, 11 i 18. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje. Spowiedź tradycyjnie pół godziny przed Mszą.  Zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali dzisiaj wyjątkowo  o godz. 17.00, które poprowadzi chór „Golgoty Młodych”.
 2. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła Powszechnego – Ojciec Święty Franciszek zainauguruje w Rzymie swój Pontyfikat. Będziemy towarzyszyli Ojcu Świętemu naszą modlitwą. Tego samego dnia, o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jakuba w Olsztynie, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka pod przewodnictwem Metropolity Warmińskiego, Księdza Arcybiskupa Wojciecha Ziemby.
 3. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze artykuł o Kuźni Wiary, która miała miejsce w naszej parafii. Polecamy! Zachęcamy do zakupu palemek w sklepiku, przygotowanych przez nasze siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na Niedzielę Palmową.
 4. Dnia 16 marca nastąpiła zmiana w naszej wspólnocie. Wikarym i ekonomem został br. Paweł Malesa, który przybył do nas z Warszawy. Br. Krzysztof Gajewski udaje się 21 marca do naszej wspólnoty w Gorzowie Wielkopolskim. Serdecznie dziękujemy br. Krzysztofowi za posługę w naszej wspólnocie a br. Pawła serdecznie witamy, życząc obu braciom Bożego błogosławieństwa.
 5. Wszystkich mężczyzn chętnych do pełnienia straży przy Grobie Pańskim zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii.
 6. W gablocie przed kościołem wywieszone są podstawowe zasady odbioru żywności na rok 2013 w ramach Caritas. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z nimi.
 7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na diecezjalny fundusz wykupu kościołów poewangelickich.
 8. W czwartek zapraszamy na Mszę św. Koła Przyjaciół Radia Maryja na godz. 18.00
 9. 23 marca serdecznie zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo do Ojca Pio i Mszę świętą modlitewnej Grupy Ojca Pio. Intencje można składać w zakrystii.
 10. W niedzielę, 24 marca, przed i po każdej Mszy świętej,  będziemy zbierać żywność na paczki świąteczne dla potrzebujących. Produkty trwałe nieprzeterminowane, takie jak cukier, ryż, słodycze itp. prosimy składać do koszy w kruchcie kościoła.
 11. W piątek (30 marca) przed Niedzielą Palmową pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego Wojciecha Ziemby odbędzie się na Starym Mieście w Olsztynie Droga Krzyżowa. Procesja z wiernymi wyjdzie z katedry o godzinie 20.00 i idąc ulicami Starego Miasta powróci do katedry. Ksiądz Arcybiskup Wojciech Ziemba bardzo serdecznie zaprasza na piątek, na godz. 20.00 do katedry i na Rynek Staromiejski, byśmy publicznie dali wyraz naszej łączności z Jezusem, który za nas został ukrzyżowany. Dla głębszego przeżycia liturgii Drogi Krzyżowej przynieśmy ze sobą świece, lampiony lub znicze, będące symbolem Chrystusa.
 12. Taca na fundusz parafialny wyniosła 4120 złotych. Serdecznie dziękujemy za te ofiary.
 13. Za wszelkiej ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!