Mistrzostwa Ministrantów w piłce nożnej

W dniu 09.03.2013 odbył się trzeci turniej Ministrantów w piłce nożnej,  o puchar Prowincjała Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów .  Spośród wielu grup Ministrantów naszej Prowincji, udział wzięli Ministranci z Olsztyna. Grały dwie drużyny, młodsza i starsza. Kategoria wiekowa drużyny młodszej do czternastego roku życia , drużyna starsza od 15 roku życia i  wzwyż.

Organizatorem mistrzostw  była wspólnota Braci w Rywałdzie Królewskim.  Rozgrywki miały miejsce na sali gimnastycznej w Jabłonowie Pomorskim. Ministranci kategorii młodszej już drugi raz z rzędu odnieśli sukces, zdobyli  puchar, drużyna starsza  nie była ostatnia co motywuje do walki o wyższe miejsce w przyszłym roku.

Wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tych rozgrywek  składamy serdeczne podziękowanie.  Sponsorowi z Sochaczewa dziękujemy za zakup piłek i sfinansowanie dojazdu na miejsce rozgrywek. Dyrekcji  drużyny Stomil Olsztyn dziękujemy za wypożyczenie strojów piłkarskich.  Szczególne podziękowanie kieruję do Referenta powołaniowego  br. Piotra Krawczyka, który z ramienia Prowincjała zorganizował te mistrzostwa i ufundował nagrody. Wszystkim za wszystko niech zapłaci Pan Jezus i Święty nasz Ojciec Franciszek.

    Mistrzostwa ministrantów w piłce nożnej   ← kliknij w link