Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA 24 marca 2013

  1. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy dodatek poświęcony papieżowi Franciszkowi.
  2. Dziękujemy za przyniesione dary spożywcze, które będą rozdane potrzebującym naszej parafii.
  3. W Wielkim Tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Pilne sprawy proszę zgłaszać w zakrystii lub na furcie.
  4. Wszystkich mężczyzn chętnych do pełnienia straży przy Grobie Pańskim zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii.
  5. Dziś można złożyć ofiary do puszki na kwiaty i wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  6. W czwartek rozpoczynamy Triduum paschalne. Porządek liturgiczny jest następujący: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
  7. Wielki Piątek – Liturgia Godzin godz. 7.00, Droga Krzyżowa godz. 15.00, Liturgia Wielkopiątkowa godz. 18.00, śpiew Gorzkich Żali godz. 21.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  8. W Wielką Sobotę adoracja cały dzień. Poświęcenie pokarmów od godz. 8 do 17.30, co pół godziny. Na Liturgię Wigilii Paschalnej zapraszamy na godz. 20.00. Podczas Liturgii odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrztu. Przynieśmy ze sobą świece.
  9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum od godz. 6 rano do 22.
  10. Spowiedź w czasie Triduum według następującego porządku:

             Wielki Czwartek i Wielki Piątek w godz. 8 – 12 i 16-17.30.

             W Wielką Sobotę w godz. 8 – 12 oraz od 16-18.30.

     11. Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Wielki Piątek podczas Liturgii i będziemy kontynuować w kolejne dni w czasie wieczornych Mszy świętych.

    12.  Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Tego dnia nie ma Mszy o 7.00. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w niedzielę.

    13. W niedzielę 7 kwietnia na ulicach Starego Miasta odbędzie się Taniec Wielkanocny. Tak jak w innych miastach Europy, będziemy w ten sposób wspólnie radować się ze Zmartwychwstania Pana. Ten prosty taniec, to inicjatywa, do której zapraszamy, bez wyjątku, wszystkich mieszkańców naszego miasta. Szczegóły inicjatywy znaleźć można na stronie internetowej: www.taniecwielkanocny.olsztyn.pl  Osoby, które pragną włączyć się w to wielkanocne dzieło, prosimy o zapisywanie się poprzez stronę internetową lub przybycie na najbliższą próbę tańca w poniedziałek, na godzinę 19, do sali pod naszym Kościołem .

14.  Za wszelkiej ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!