Ogłoszenia duszpasterskie na 31. niedzielę zwykłą, 05.11.2023 r.

1.    Dziś o godz. 16:00 w auli pod kościołem odbędzie się kolejne spotkanie z br. Adamem Michalskim, psychoterapeutą  na temat duchowości i wychodzenia z choroby alkoholowej. Po konferencji organizatorzy zapraszają na miting otwarty grupy „Ojca Benignusa” godz.17:00.

2.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu  i modlitwa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

3.    Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych, które nadal można składać w zakrystii, na tacę i w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Codziennie w tej intencji odmawiamy różaniec o godz. 17.15 i sprawujemy Eucharystię o godz. 18.00.

4.    We wtorek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III w kościele.

5.    W czwartek po Mszy św. wieczornej rozważanie Lectio divina do Ewangelii z najbliższej niedzieli.

6.    W piątek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w sali w klasztorze.

7.    Nasza parafia organizuje grupowe wyjście na film „Oblicze Jezusa” 15 listopada na godz. 18.00 do kina Awangarda w Olsztynie. W tym filmie występuje nasz współbrat kapucyn Br.. Zbigniew Nowakowski, który przyjedzie na ten seans. Koszt biletu to 20 zł. Zapisy do 10 listopada pod nr telefonu 509 777 943.

8.    Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

9.    11 listopada na godz. 16.00 Chór „Tęcza” zaprasza do kościoła na koncert pieśni patriotyczno-religijnych.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki,
telewizory, komputery). Zużyte sprzęty można przynosić na podwórko klasztorne do 28 listopada b.r. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie i Kenii.

10.      W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Zofia Giera, Alina Górska-Goliat, Anna Chmielińska, Irena Sztorc, Michał Bekisz, Marek Laskowski i Bożena Paprocka. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

11.      Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!