Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę wielkanocną, 28.04.2024 r.

1.   Doszło do awarii wodociągów w domu naszych braci misjonarzy w Gruzji. Br. Markowi udało się opanować sytuację, jednak bracia ponieśli koszty, które znacznie nadwyrężyły ich domowy budżet. Zalana piwnica wymaga remontu. Dziś zbieramy ofiary do puszki na wsparcie naszych kapucyńskich misjonarzy w Gruzji. Bóg zapłać!

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.    Nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.

4.    W I czwartek miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.   2 maja o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pierwszego proboszcza naszej parafii ks. Andrzeja Chludzińskiego.

6.  W I piątek miesiąca przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte jak w niedzielę. Tego dnia chór „Tęcza” zaprasza na godz. 16.00 do kościoła na koncert pieśni religijno-patriotycznych. 3 maja nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

7.  Do chorych z Komunią Św. udamy się w piątek 10 maja od godz. 9.00.

8.  W I sobotę miesiąca od godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 11.00 – 12.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie ma konferencji formacyjnej. O godz. 17.15 różaniec. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem „Żywego Różańca”.

9.  Za dwa tygodnie na Mszach św. o godz. 10.00 i 13.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Św. Parafian uczęszczających zwykle na te godziny prosimy o wybór innych godzin Mszy św.

10.  W sklepiku parafialnym są do nabycia różnego rodzaju torby: podróżne, damskie, na zakupy, kosmetyczki oraz ikony wykonane przez Siostry Karmelitanki ze Spręcowa.

11.    W kościele znajduję się tymczasowa wystawa o Św. Teresce od Dzieciątka Jezus. W roku 2023 minęło 150 lat od Jej urodzin. Zachęcamy do zapoznania się z tą prezentacją.

12.   W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Elżbieta Pańczyk, Eugeniusz Ptak, Barbara Solczak, Janina Maciejewska, Zofia Waleńko, Krystyna Łobacz oraz Mirosława Korsak. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

13.  Za wszelkie duchowe i materialne wsparcie, jakie płynie z Waszych ofiarnych serc składamy serdeczne
Bóg zapłać!