Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu. 20.03.2022 r.

1.    Dziś o godz. 14.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania, a o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali.

2.    Od dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Głosi je proboszcz parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Olsztynie o. Robert Zbierański. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy w godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.

3.     1, 365 zł przekazaliśmy na wsparcie misjonarzy w ramach projektu „Ad gentes”. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu!

4.      W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego  Sakramentu.

5.       W środę o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio.

W najbliższą środę w kancelarii będzie możliwość przekazania 1 % podatku dla Radia Maryja i na rzecz rozwoju Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zapraszamy emerytów i rencistów z dowodem osobistym.

6.    W najbliższy piątek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia w naszym kościele o godz. 17.oo,w jedności  z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo Drogi krzyżowej rozpocznie się po Akcie poświęcenia. Msze św. tego dnia jak w dzień powszedni.

7.    W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.15 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych, a o godz. 19.00
dla młodzieży.

8.    Na terenie naszego osiedla zamieszkali uchodźcy z Ukrainy (to już ponad 30. osób), którzy w środę zgłaszają się po dary do naszego parafialnego koła „Caritas”. Na furtę klasztorną dalej można przynosić produkty spożywcze (różnego rodzaju konserwy, żywność z długą datą ważności), które nasz parafialny „Caritas” przekazuje potrzebującym z Ukrainy. Bóg zapłać!

9.     Za tydzień przed kościołem będziemy zbieramy ofiary do puszek dla uchodźców z Ukrainy, z których zakupimy żywność dla potrzebujących z Ukrainy zamieszkałych na terenie naszego osiedla. Bóg zapłać!

10.   Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych (przynajmniej z datą ważności do 21.04.) i kosmetyków potrzebnych do zrobienia paczek świątecznych/wielkanocnych dla osób potrzebujących i uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszej parafii. Paczki będą wydawane 7 kwietnia.

11.    Na furcie klasztornej można pobrać pusty karton z konkretną listą artykułów, które są potrzebne rodzinom na Ukrainie. Gotową paczkę trzeba dostarczyć na furtę klasztorną lub – dla zmotoryzowanych – zawieźć do „Caritasu” przy ul. Grunwaldzkiej.

12.    Po Świętach planujmy zmianę ułożenia darów – wot w gablotach wiszących na prezbiterium. Jeśli ktoś chciały ofiarować dziękczynne wota dla Matki Bożej proszony jest o kontakt z proboszczem.

Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę8 maja na Mszach św. o godz. 10.00 i 13.00. Natomiast rocznica
I Komunii Św. będzie w niedzielę 15 maja na Mszy św. o godz. 13.00.

13.     Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie rady parafialnej.

14.     W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Ryszard Madajczyk, Monika Lewandowska i Wiesława Czajkowska.
Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

15.     Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!