Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 27.03.2022 r.

1.   Dziś o godz. 16.45 Nowenna Gietrzwałdzka, a o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali.

2.   Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie rady parafialnej.

3.   Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszki dla potrzebujących z naszej parafii oraz uchodźców z Ukrainy.

4.   W sklepiku parafialnym można nabyć świece wielkanocne tzw. „Paschałki”, a także można przekazać 1 % podatku dla Radia Maryja i na rzecz rozwoju Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zapraszamy emerytów i rencistów z dowodem osobistym.

5.   W poniedziałek o godz. 12.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa za Śp. Ks. Abpa Edmunda Piszcza. Eucharystia będzie transmitowana przez TVP 3 Olsztyn i Radio Olsztyn.

6.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.   W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na próbę do sali w klasztorze osoby chcące pomóc w śpiewie podczas Triduum paschalnego.

8.  W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez FZŚ. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.15 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych i o godz. 19.00 dla młodzieży.

9.  W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30. O godz. 11.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.30 konferencja formacyjna dla wspólnoty „Żywego Różańca”. O godz. 17.15 różaniec prowadzony przez „Żywy Różaniec”. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem wspólnoty „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic.

10.  Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych (przynajmniej z datą ważności do 21.04.) i kosmetyków potrzebnych do zrobienia paczek świątecznych/wielkanocnych dla osób potrzebujących i uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszej parafii. Puste torby są do pobrania w kruchcie kościoła. Paczki będą wydawane 7 kwietnia.

11.  Na furcie klasztornej można pobrać pusty karton z konkretną listą artykułów, które są potrzebne rodzinom na Ukrainie. Gotową paczkę trzeba dostarczyć na furtę klasztorną lub – dla zmotoryzowanych – zawieźć do „Caritasu” przy ul. Grunwaldzkiej.

12.  Na furtę klasztorną dalej można przynosić produkty spożywcze (różnego rodzaju konserwy, żywność z długą datą ważności), które nasz parafialny „Caritas” przekazuje potrzebującym z Ukrainy. Bóg zapłać!

13.    Po Świętach planujmy zmianę ułożenia darów – wot w gablotach wiszących na prezbiterium. Jeśli ktoś chciały ofiarować dziękczynne wota dla Matki Bożej proszony jest o kontakt z proboszczem.

14.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!