Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą, 01.08.2021 r.

1.     W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Anielskiej z Porcujnkuli. Tego dnia za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. jak w dzień powszedni. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.     Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zgodnie zachętą Episkopatu Polski podejmijmy tradycyjnie dobrowolną miesięczną abstynencję.

3.     W środę Nowenna przez wstawiennictwo Matki Bożej Miłosierdzia o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.

4.     W I czwartek miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

5.     W I piątek miesiąca przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. jak w dzień powszedni. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa prowadzone przez FZŚ. O godz. 17.30 nabożeństwo wynagradzające NSPJ. Z racji na szósty dzień miesiąca
po Mszy św. wieczornej modlitwa pod krzyżem papieskim przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

6.     W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30. O godz. 12.00 Msza św. w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.15 różaniec. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic.

7.     Za tydzień w niedzielę będziemy gościli w naszej parafii siostry wspomożycielki, które pracują na Kubie. Siostry podzielą się swoim świadectwem pracy misyjnej. Będzie można także wesprzeć materialnie ich misje.

8.     W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Helena Dąbrowska, Dariusz Lewicki, Zofia Gołębiewska, Grażyna Symonowicz i Jan Bonisławski. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

9.     Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.