Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą 29.09.2019 r.

1.   Dzisiaj wspominamy świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Dziękując za ich opiekę, przyzywajmy pomocy Wodza niebieskich zastępów w walce z zasadzkami złych duchów.

2.   W poniedziałek przypada wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

3.   Trwa nowenna przed uroczystością odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na wieczorne Msze św. połączone z modlitwą nowennową i okolicznościowym kazaniem o Biedaczynie z Asyżu.

4.   We wtorek – we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.30.

5.    Z miłości do Matki Najświętszej dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych podejmują zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca świetego. Ich zadaniem jest również szerzenie modlitwy różańcowej w rodzinie, szkole, wśród koleżanek i kolegów. Spotykają się one raz w miesiącu na wspólnej modlitwie, formacji i zabawie. Dzieci chcące być apostołami Maryi pomagającymi Jej w przemianie świata i ratowaniu grzeszników zapraszamy na spotkanie do salki klasztornej w sobotę 5 października na g. 16.00.

6.    Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w październiku b.r., będziemy przeżywali Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Wydarzenie to ma służyć ożywieniu dzieła misyjnego Kościoła i włączeniu w nie każdego człowieka ochrzczonego. Najważniejszymi elementami tego szczególnego czasu, które podkreślił papież Franciszek, mają stać się: modlitwa, formacja i świadectwo misyjne.

7.     W środę 2 października przypada wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

8.    W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: W 1. czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o g. 17.3o w intencji nowych powołań do kapłaństwa i Zakonu. O godz. 18.oo Msza św. w intencjach Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W 1. Piątek miesiąca od g. 9.00, odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Tego dnia zapraszamy na g. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi krzyżowej.

9.     4 października wypada także uroczystość odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela Trzech Zakonów. W ten dzień Msze św. będą o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Wieczornej sumie odpustowej będzie przewodniczył zgodnie z tradycją franciszkańską – dominikanin o. Tomasz Nowak z klasztoru w Łodzi. Po Eucharystii o g. 18.00 odbędzie się nabożeństwo Transitus – przejścia św. Franciszka z tego świata do wieczności. Z racji uroczystości post w piątek nie obowiązuje. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna.

10.   W I sobotę m-ca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.00 do 12.00; o godz. 12.00 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 17.15 – Różaniec, a o godz. 18.00 –Msza św. w intencji członków Żywego Różańca ze zmianą tajemnic.

11.    Zapraszamy na spotkania grupy żeńskiej. Celem tej grupy jest danie możliwości kobietom wspólnotowego odkrywania i pogłębiania swojej relacji do Boga i ludzi, coraz głębszego rozumienia samych siebie, a także dzielenie się swoimi doświadczeniami duchowymi i życiowymi. Z tego właśnie powodu na spotkaniach będzie czas na: spotkanie z innymi kobietami, pogłębiona refleksja nad tym, co oznacza być kobietą, czas na wspólne rozważanie Słowa Bożego, czas na adorację Najświętszego Sakramentu, na wspólnotowe przeżywanie Eucharystii. Są też planowane spotkania z ciekawymi ludźmi.

12.   Za tydzień 6 października po Mszy św. o g. 13.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci z klas ósmych, które w przyszłym roku przyjmą sakrament bierzmowania.

13.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.