Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą 22.09.2019 r.

1.   23 września wspominamy św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana i stygmatyka. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00, by dziękować i powierzać nasze sprawy Bogu przez patrona naszej parafii. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

2.    W środę 25 września obchodzimy święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego we Fromborku. Na Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością odpustową św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy przez kolejnych 9 dni na Eucharystię i refleksję o życiu Świętego Biedaczyny o godz. 18.00., aby jak najlepiej przygotować się na nasze franciszkańskie święto.

3.     W czwartek wypada wspomnienie św. Pawła VI, papieża.

4.     Planujemy reaktywowanie grupy żeńskiej. Grupę będzie prowadził br. Grzegorz Gutek. Wszystkie kobiety zainteresowane formacją duchową zapraszamy na pierwsze spotkanie w czwartek 26 września na g. 19.00.

5.      Ministrantów zapraszamy na zbiórki w soboty na g. 11.00. Natomiast chłopców pragnących służyć przy ołtarzu zapraszamy w soboty na g. 10.00.

6.     „Groziłaby nam pustynia, gdybyśmy nie tworzyli oaz…” – św. Jan Paweł II. Ruch Światło-Życie, znany pod nazwą Oaza, jest Ruchem Maryjnym założonym przez Czcigodnego Sługę Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego na ziemiach polskich, jako ruch odnowy parafii. Osoby dorosłe pragnące rozważać Pismo Święte, nauczyć się form modlitwy czy poznać liturgię Mszy św. zapraszamy na pierwsze spotkanie we wtorek 24 września po wieczornej Mszy św. do salki w klasztorze.

7.       W piątek 27 września zapraszamy na g. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Tego dnia młodzież oazową zapraszamy na spotkanie OAZY na g. 19.00.

8.       Za tydzień 29 września po Mszy św. o g. 13.00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. oraz spotkanie z rodzicami tych dzieci.

9.     Osoby, które chciałyby śpiewać na uroczystości odpustowej ku czci św. Franciszka z Asyżu zapraszamy na próbę w piątek 27. września po Mszy św. wieczornej do salki klasztornej.

10.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.