Ministranci na filmie Cristiada

W sobotę szóstego kwietnia odbyła się premiera filmu Cristiada. Oto krótka recenzja:

Ile warta jest wolność? „Cristiada” opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką.

Obsadzie „Cristiady” przewodzi nominowany do Oscara Andy Garcia, odgrywający rolę generała Gorostiety, wojskowego w stanie spoczynku, który początkowo uważa, że niczym nie ryzykuje, przyglądając się wspólnie z żoną (nominowana do Złotego Globu Eva Longoria) temu, jak Meksyk pogrąża się w brutalnej wojnie domowej. Jednakże generał, który wzbrania się z początku przed zaangażowaniem w sprawę, wkrótce staje się porywającym tłumy przywódcą, zdolnym do złożenia ofiary z własnego życia. Zaczyna doceniać ofiarę, jaką muszą ponieść jego rodacy za prześladowanie religijne, i zmienia bandę rozwydrzonych rebeliantów w bohaterów będących siłą, z którą trzeba się liczyć. Poniżej zwiastun

W tym filmie bardzo pięknie przedstawiona jest postać chłopca, który uczy się być ministrantem. Został on beatyfikowany przez Benedykta XVI jako męczennik Jose Sanchez del Rio. Film godny polecenia. Na seansie było 19 ministrantów i opiekun. Dziękuję ministrantom za tak liczny udział .

Ministranci na filmie Cristiada            ←    Kliknij w link