Rekolekcje dla Chemika

W dniach od 25 do 27 lutego w Parafii NMP Ostrobramskiej w Olsztynie odbyły się rekolekcje dla młodzieży uczęszczające do Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących im. Jędrzeja Śniadeckiego prowadzone przez Golgotę Młodych.

Rekolekcje mimo niedużej frekwencji odbyły się dosyć pozytywnie. Rekolekcje głosili brat Adam Zwierz. Także wspomogły ich osoby ze scholi Golgoty Młodych: Wojciech, Maciej i Agnieszka oraz nasz przyjaciel z Otwocka Tomasz, który dawał młodym świadectwo. Jest to już kolejna seria rekolekcji prowadzonych przez Golgotę Młodych.

Temat rekolekcji dotyczył sakramentu pokuty i pojednania. Każdego dnia rozpoczynaliśmy o Liturgii Słowa, podczas, której była głoszona katecheza przez dwóch braci. Pierwszego dnia pokazywaliśmy co jest najważniejsze w stawaniu przed Bogiem, czyli stanięcie w prawdzie, wolności i miłości przed Jezusem. Kolejny dzień był zanurzeniem się w doświadczanie wyznania grzechów, tego dnia była także adoracja. W ostatnim dniu została odprawiona Eucharystia, a tematem dnia było przebaczenie. Przez dwa dni organizowaliśmy prostą wieczorną adorację, na którą przychodziło kilka osób.

Za wszelki trud i słuchanie serdecznie dziękujemy.

 

[nggallery id=41]