Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Zwykła

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek od 9. 00 odwiedzamy chorych a o godz. 16.30 Msza święta dla rodziców i dzieci. W sobotę adoracja od 8.30 do 12. Następnie Msza święta wynagradzająca na nasze grzechy. O 17.15 różaniec a potem Msza święta w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 2. Dziś po Mszy świętej o 13 dzieci z naszej parafii zaprezentują tradycyjne Jasełka. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to wydarzenie. Warto docenić kunszt artystyczny dzieci poprzez naszą obecność.
 3. Przypominamy o możliwości udania się na pielgrzymkę autokarową w Roku Wiary do Rzymu w dniach od 9 do 17 kwietnia oraz do Paryża i Lisieux w dniach od 15 do 22 czerwca.  Szczegóły w zakrystii lub na stronie internetowej naszej Parafii.
 4. Zachęcamy do zakupu i czytania Gościa Niedzielnego. W tym tygodniu wydanie z głośnym filmem „Ludzie Boga” zainspirowanym prawdziwą historią męczeństwa trapistów w Algierii. Od dziś cena tygodnika Gość Niedzielny wynosi  4 złote 50 groszy. W sklepiku do nabycia świece na 2 lutego – tzw. gromnice.
 5. Kościół obchodzi w dniu 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Po raz XVII jest to równocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Określenie „życie konsekrowane” odnosi się do kobiet i mężczyzn, którzy wybrali sposób życia chrześcijańskiego według rad ewangelicznych, to jest czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, w formach zatwierdzonych przez Kościół.
 6.  Ksiądz Arcybiskup Metropolita Warmiński zaprasza w dniu 2 lutego do Olsztyna osoby życia konsekrowanego ze zgromadzeń, zakonów, instytutów życia apostolskiego, świeckich instytutów życia konsekrowanego, a także należące do stanu dziewic. W południe, o godz. 12 odbędzie się we współkatedrze św. Jakuba uroczysta Msza św. Będzie to szczególna okazja do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar powołania, do prośby o łaskę wytrwania na drodze życia konsekrowanego, a także do modlitwy o nowe powołania do życia według rad ewangelicznych.

  Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski ofiary zbierane na tacę 2 lutego w kościołach parafialnych są przeznaczone na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych. W archidiecezji warmińskiej są to: Karmel w Spręcowie i klasztor Sióstr Klarysek Kapucynek w Szczytnie. Siostry w tych klasztorach większość czasu poświęcają modlitwie za Kościół i za świat. Klasztory zamknięte nie są samowystarczalne. Ich wspieranie jest od wieków wyrazem naszej wiary.

  ks. bp Jacek Jezierski
  Wikariusz Generalny

  Olsztyn, dnia 22 stycznia 2013 r.

 7.   Za wszelkiej ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!