Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

 1. Tradycyjnie, w II Niedzielę Adwentu, obchodzimy w Polsce i wśród Polonii zagranicznej Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożycie do puszek przy wyjściu z kościoła, z czego dochód przeznaczony będzie na posługę duszpasterską naszych współbraci kapucynów pracujących na Białorusi i na Łotwie.
 2. Wyrażamy naszą wdzięczność za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby ubogich naszej parafii, a także za te złożone dzisiaj na tacę przeznaczoną na fundusz parafialny.
 3. W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich codziennie na Mszę św. roratnią o g. 7.00 (prosimy o przynoszenie lampionów – świec); dzieci natomiast w każdy wtorek i czwartek o g. 16.30.
 4. Duszpasterz ministrantów, o. Tomasz Rogaliński, zaprasza rodziców ministrantów na spotkanie w czwartek, 13 grudnia, na g. 19.00.
 5. W tym tygodniu, w czwartek, piątek i sobotę, na Mszach św. o godz. 18.00, zostaną wygłoszone rekolekcje adwentowe dla osób uzależnionych oraz tych wszystkich, których w jakiś sposób dotyczy problem uzależnień. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Tomasz Rogaliński z naszej wspólnoty zakonnej. Prosimy o zachęcenie osób zainteresowanych także spoza naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę natomiast, 16 grudnia, rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy, 19 grudnia, włącznie. Wygłosi je nasz współbrat, o. Adam Strojnowski, proboszcz i gwardian naszego domu w Serpelicach nad Bugiem. Szczegółowy program rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 7. W niedzielę, 16 grudnia, przed i po każdej Mszy świętej, zbierać będziemy żywność na paczki świąteczne dla potrzebujących. Produkty trwałe takie jak cukier, ryż, słodycze itp. (nieprzeterminowane) prosimy składać do koszy w kruchcie kościoła.
 8. Kino niezależne „Okno” zaprasza na projekcję filmu „Transformacja” w reżyserii Grzegorza Brauna; po filmie spotkanie z producentem, p. Robertem Kaczmarkiem. Projekcja odbędzie się w sali pod kościołem w niedzielę, 16 grudnia, o g. 19.00.
 9. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie prosi o ostrzeżenie wszystkich parafian, zwłaszcza osób starszych i samotnych, przed oszustami, którzy podając się za krewnych lub przedstawicieli różnych instytucji, kontaktują się z ludźmi telefonicznie lub pojawiają nagle przed drzwiami próbując wyłudzić pieniądze. Policja prosi o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności i przezorności.
 10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, m.in.: jeśli Bóg nas kocha, to dlaczego tak kiepsko nam idzie? – drugi odcinek adwentowego cyklu rozważań; wstrząsający reportaż z miejsca, gdzie dzieci poczynają się „na szkle”; o amerykańskiej dziennikarce zakochanej w Jezusie.
 11. W sklepiku do nabycia: kartki świąteczne, kalendarze, komplety kolędowe, różańce, świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; koszt świec: małe – 5 zł, duże – 12 zł.
 12. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od soboty 8 grudnia br. urząd Proboszcza w naszej parafii objął o. Marcin Radomski. Uroczysta Msza wprowadzająca go na ten urząd została odprawiona wczoraj o godz. 18.00. Nowemu Proboszczowi życzymy światła Ducha Świętego i wszelkiego błogosławieństwa.