Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. będziemy zbierać do puszek ofiary dla ubogich parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczęliśmy okres Adwentu. Zapraszamy codziennie na Mszę św. Roratnią o godz. 7.00 (prosimy o przynoszenie lampionów – świec); dzieci natomiast w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca:
  w Czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.30, o godz. 18.00 Msza św. dla wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  w Piątek: przed południem chorym zaniesiemy do domów Chrystusa Eucharystycznego. Na Mszę św. o godz.16.30 zapraszamy dzieci z rodzicami. Spowiedź od godz. 16.00. O godz. 18.00 – Msza św. z nabożeństwem do Serca Jezusowego.
 4. W najbliższą niedzielę, na Mszy św. o godz. 13.00 – poświęcenie medalików dzieci przystępujących w przyszłych roku do Pierwszej Komunii św.
 5. Wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania Kolęd podczas „Pasterki”, zapraszamy na próbę do zielonej sali duszpasterskiej w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.
 6. Już teraz informujemy, że podczas ferii zimowych organizujemy dla ministrantów wyjazd do Zakopanego. Z Olsztyna wyjazd w niedzielę, 20 stycznia, o godz. 17.22; powrót na niedzielę, 27 stycznia, na godz. 12.49. Koszt na osobę – 482 zł. Będzie oczywiście możliwość dofinansowania, dla tych, którzy nie będą sobie mogli pozwolić na pokrycie tych kosztów.
 7. W najbliższą sobotę, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, na Mszy św. o godz. 18.00, obejmie swój urząd nowy proboszcz, o. Marcin Radomski. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 8. Jak widać, do nowych konfesjonałów zostały już zamontowane drzwi z szybkami częściowo matowymi i częściowo przejrzystymi – pozwoli to dostrzec, przy zamkniętych drzwiach, czy w środku znajduje się aktualnie jakiś penitent, czy też konfesjonał jest wolny. Wystrój wnętrza, na razie tylko w dwóch pomieszczeniach, jest jeszcze prowizoryczny zorganizowany z części starego konfesjonału. Następnym etapem będzie realizacja nowego umeblowania opartego mniej więcej na obecnym, prowizorycznym planie. Całkowity koszt dotychczasowych prac wyniósł 18.400 zł. (5.200 – prace murarskie, malarskie i elektryczne; 13.200 – prace stolarskie).
 9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, oprócz wielu ciekawych artykułów: o niezwykłej rozmowie przy studni – początek cyklu adwentowego; a także o wyborze pomiędzy godnym umieraniem a eutanazją. W sprzedaży również miesięcznik List poświęcony w dużej mierze modlitwie adoracyjnej.
 10. W sklepiku do nabycia: kartki świąteczne, kalendarze, komplety kolędowe, różańce oraz świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; koszt świec: małe – 5 zł, duże – 12 zł.