Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela zwykła

  1. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz parafialny. Wyniosły one aż 5002 zł. Są to środki szczególnie przydatne w czasie kiedy rozpoczęliśmy ogrzewanie kościoła.
  2. W miniony piątek, 16 listopada, minęło 100 lat od urodzin naszej czcigodnej parafianki, Pani Stanisławy Szczebiot. Modliliśmy się w jej intencji dzisiaj podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10:00. Jej długi wiek oświetlony jest również przez wiarę, bardzo częstą obecność w kościele i przez modlitwę. Życzymy jej jeszcze wielu błogosławionych i pogodnych dni. Naszą czcigodną Jubilatkę oraz wszystkie osoby starsze polecajmy w naszych codziennych modlitwach.
  3. W piątek, 23 listopada, o godz. 17:15 – nabożeństwo do św. Ojca Pio połączone z modlitwą różańcową za zmarłych. O godz. 18:00 – Msza św. dla Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.
  4. Za tydzień – ostatnia niedziela Roku Liturgicznego, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  5. Kino Niezależne Objazdowe „OKNO” zaprasza na projekcję filmu pani Anny Pietraszek pt. «Zawód Prymas». Film powstał na podstawie dokumentów znajdujących się w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej. Opowiada o losach Kardynała Stefana Wyszyńskiego i przedstawia metody prześladowania Kościoła w Polsce przez władze komunistyczne. Projekcja odbędzie się w sali pod kościołem, w piątek, 23 listopada, o godz. 19:00.
  6. Zespół Full Power Spirit zaprasza na Koncert Ewangelizacyjny, który odbędzie się w niedzielę, 25.11.2012 r. w Kościele Garnizonowym w Olsztynie. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Wstęp wolny.
  7. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym sporo miejsca poświęca się relacji między wiarą i nauką; ciekawy jest artykuł na temat stereotypowego obrazu Kościoła stworzonego przez media; o podzielonym świętowaniu dnia niepodległości.
  8. Aktualny proboszcz, o. Marek Przeczewski, został wezwany do posługiwania w naszej Kurii Generalnej w Rzymie, dlatego na jego miejsce zostanie mianowany nowy proboszcz w osobie o. Marcina Radomskiego, który do lipca br. pełnił funkcję proboszcza w Łomży. Zmiana dokona się najprawdopodobniej w pierwszych dniach grudnia.