Ogłoszenia duszpasterskie na 7. niedzielę zwykłą, 19.02.2023 r.

1.   Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszki dla potrzebujących z naszej parafii.

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   W Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. tego dnia będą w godz.: 7.00; 8.00; 11;00; 18.00 i 19.00.

4.   W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Lectio divina w sali w klasztorze.

5.   W czwartek 23. dnia m-ca o godz. 17.30 medytacja różańcowa wraz ze Św. o. Pio. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio.

6.   W czwartek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III.

7.   W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej: o godz. 16.15 dla dzieci; o godz. 17.00 i 19.00 dla dorosłych. Nabożeństwo „Gorzkich Żali” w niedzielę o godz. 17.15.

8.   W sobotę nasz kościół będzie wielkopostnym kościołem stacyjnym. Program nabożeństw w tym dniu jest następujący: Od godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale. Przez cały dzień będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

9.    W niedzielę 05 marca odbędzie się zbiórka do puszek na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

10.   Za tydzień przed kościołem wolontariusze będą zbierali ofiary do puszki dla Dawida, naszego 11-letniego parafianina, który choruje na cukrzyce typu 1. Dzięki wczesnej diagnozie jest szansa na pokonanie choroby. Istnieje innowacyjna metoda leczenia metodą TREG w Uniwersytecie Gdańskim. Niestety to leczenie nie jest jeszcze refundowane przez NFZ, a jej całkowity koszt to 350 tys PLN.

11.   W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Stanisław Goljat, Małgorzata Dryżałowska, Włodzimierz Śliwka, Teodozja Welenc oraz Urszula Wasilewska. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz, Wieczny odpoczynek…

12.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!