Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu, 27.11.2022 r.

1.   Dzisiejszą Niedzielą rozpoczęliśmy okres Adwentu. Msze św. roratnie będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 (prosimy o przynoszenie lampionów – świec); dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30. Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniejszy lampion. Szczegóły u pani Organistki.

2.   Godzinki ku czci NMP będą śpiewane w Adwencie codziennie o 6.30.

3.    Dziś o godz. 16.45. Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

4.    W dniu wczorajszym w konkatedrze olsztyńskiej trzech naszych lektorów: Leszek Samselski, Krzysztof Dzierzęcki i Marcin Cichorek zostali ustanowieni nadzwyczajnymi szafarzami. Będą pomagali w kościele w rozdzielaniu Komunii Św. i zanoszeniu Jej do chorych w niedzielę.

5.    Od poniedziałku 28 listopada będziemy roznosili opłatki po naszej parafii. Zwracamy uwagę, że do tego upoważnieni są tylko bracia kapucyni. Roznoszenie opłatków rozpocznie się od godz. 16.30 od ul. Kołobrzeskiej. Szczegółowy plan roznoszenia opłatków znajduje się na tablicach ogłoszeń. Opłatki można także nabywać w zakrystii, na furcie oraz w kancelarii.

6.   Z racji na roznoszenie opłatków kancelaria w poniedziałek i piątek będzie czynna tylko do godz.16.00, a spowiedź w tym tygodniu będzie wyjątkowo od godz. 18.00.

7.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

8.  We wtorek obchodzimy Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

9.   W środę obchodzimy Uroczystość Św. Andrzeja, Apostoła, głównego Patrona Archidiecezji.

10. W I czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu od g. 15.00. O g. 17.30 modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O g. 18.00 Msza św. z udziałem FZŚ.

W I piątek od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi krzyżowej prowadzone przez FZŚ. O g. 16.45. nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa. Spowiedź dzieci i młodzieży od g. 18.00.

W I sobotę adoracja Najśw. Sakramentu do g. 8.30 do 12.00. O g. 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu SercuMaryi. O godz. 16.30 spotkanie formacyjne dla członków „Żywego Różańca”. O g. 17.15 różaniec. O g. 18.00 Msza św. dla wspólnoty „Żywego Różańca” ze zmianą tajemnic.

11.  W sklepiku parafialnym można już nabywać świece wigilijne „Caritas”.

12.  Za tydzień przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki na Kościół w potrzebie.

13.  Od 11 grudnia będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Stanisław Mański, kapucyn, proboszcz parafii ze Starego Konstantynowa w Ukrainie. Na furtę klasztorną można przynosić koce, kurtki i buty zimowe oraz żywność w konserwach z dopiskiem „Stary Konstantynów”.

14.  W dniu: 03.12.2022 r. (sobota) zostanie przeprowadzona charytatywna zbiórka produktów żywnościowych w „Lidlu” przy ul. Kołobrzeskiej. Bardzo prosimy o zgłaszanie się do gwardiana o. Michała lub pani Haliny z Caritasu chętne osoby chcące zaangażować się w pomoc charytatywną dla potrzebujących z naszej parafii.

Od 04. grudnia można przynosić na furtę klasztorną produkty żywnościowe, środki czystości, które trafią później do potrzebujących z naszej parafii. Torby papierowe na ten cel będą przygotowane 03 grudnia.

Zapisy na świąteczne paczki odbędą się na furcie klasztornej 05 grudnia od godz. 15.30. Paczki będą wydawane 20 grudnia.

15.  W ostatnim czasie do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Krzysztof Obrycki, Henryka Jasińska, Krystyna Sztepun, Antoni Dudkiewicz i Leokadia Szczybelska. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

16.   Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy od Was każdego dnia. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach.