Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą 08.09.2019 r.

1.  Dziś w Gietrzwałdzie obchodzimy uroczystość odpustową Narodzenia NMP Gietrzwałdzkiej. Dziękując Maryi za Jej opiekę na nami, pamiętajmy o Jej testamencie zostawionym na Warmii: „Codziennie odmawiajcie różaniec”.

2.  Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na fundusz parafialny.

3.  W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce. Zapraszamy zwłaszcza siostry z FZŚ na Mszę św. o g. 18.00. z uczczeniem relikwii bł. Anieli. Po Eucharystii zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

4.  W piątek 13 września nasz współbrat o. Jan Chryzostom Mańczuk będzie obchodził swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w piątek o godz. 18.00. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy tego dnia na Mszę św. o g. 18.00 i na procesję różańcową po Eucharystii.

5.  W sobotę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Polska pod krzyżem” zapraszają na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny na lotnisko we Włocławku. Szczegóły na plakacie. Ci, którzy nie będą mogli pojechać na to spotkanie zapraszamy do naszego kościoła na wspólną modlitwę. Od g. 13.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 15.00 Koronka
do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św. O g. 16.00 Droga krzyżowa. Modlitwa pod krzyżem papieskim.

6.   Za tydzień na Mszy św. o g. 13.00 będzie poświęcenie tornistrów  dzieci.

7.   Serdecznie zapraszamy dziewczynki i chłopców do scholi parafialnej. Próby scholi odbywają się w soboty o g. 10.00. w klasztorze.

8.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.  Za tydzień będziemy zbierać dobrowolne ofiary do puszek dla ubogich.