Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019 r.

1.   Dziś na Mszach św. śpiewa kilkuosobowy zespół z Ukrainy. Przed kościołem rozprowadzają płyty swojego zespołu. Można także wesprzeć ich działalność ofiarą.

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

3.   W najbliższy czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Zapraszamy na Mszę św. o g. 10.00. z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy.  Nie będzie Mszy św. o g. 11.30. O przygotowanie ołtarzy prosimy poszczególne grupy: 1- FZŚ, 2 – Grupa Modlitewna o. Pio i Grupa Męska, 3 – przy Krzyżu Papieskim – wolontariat naszej parafii, Caritas, Rycerze fatimscy i chór parafialny; 4 – Żywy Różaniec. Zapraszamy szczególnie mężczyzn do pomocy w przenoszeniu elementów ołtarzy. Zbiórka przed kościołem w czwartek o g. 6.00 rano.

4.   Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatowych, które będą sypane w czasie procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do udziału w procesji w albach.

5.   Od piątku 21 czerwca rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych i eucharystycznej procesji wokół naszej świątyni. Oktawa trwa do następnego czwartku włącznie.

6.   W środę 19 czerwca kończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny.  Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej wszystkich – począwszy od dzieci przez młodzież, nauczycieli, rodziców aż po wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę dziękczynienia.

7.    Zbliżają się wakacje. Zachęcamy szczególnie młodzież do skorzystania z ofert rekolekcji wakacyjnych, pielgrzymek organizowanych przez naszą prowincję i archidiecezję warmińską takich jak: Spotkanie młodych „Golgota młodych” nad Bugiem, na Podlasiu, rekolekcje dla dziewcząt w Szczytnie, czy piesze pielgrzymki do Ostrej Bramy i na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach.

8.    Za wszelkiej ofiary jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.