Ogłoszenia duszpasterskie 23 Niedziela zwykła – 4 września 2016

1. Wakacje dobiegły końca. Rozpoczynamy na nowo nasze zaangażowanie w życie religijne naszej parafii. W związku z tym zapraszam przedstawicieli wszystkich grup parafialnych działających przy naszym kościele w najbliższą niedzielę 11 września, o godz. 16.30 na krótką modlitwę do kościoła a potem na spotkanie duszpasterskie.

2. Nowym duszpasterzem dzieci i młodzieży jest O. Sebastian. Młodzież zainteresowana przystąpieniem do sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w niedziele o 17.00.

3. W czwartek 8-ego września przypada Święto Narodzenia NMP, zwane w tradycji ludowej jako dzień „Matki Bożej Siewnej”. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie.

4. Razem z Grupą Odnowy w Duchu Świętym „Betsaida” zapraszamy jutro o godz. 18.00, na Mszę św. i Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

5. Zapraszamy w imieniu Ruchu Światło Życie osoby zainteresowane tematyką komunikacji i dialogu do udziału w cyklu 7 spotkań Rozmowy o dialogu, które odbędą się u nas w salce duszpasterskiej. Tematy spotkań: Dialog człowieka z Bogiem; między mężczyzna i kobietą, dialog małżeński, międzypokoleniowy, społeczno-kulturowe uwarunkowania dialogu, dialog rodzic-dziecko. Pierwsze spotkanie – 16 września o 16.30 – zakończone Mszą św. Następne zaplanowane są na trzecie piątki miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę 11 września w naszym archidiecezjalnym Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie odbędą się doroczne uroczystości odpustowe Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Również tym roku organizujemy parafialną grupę pielgrzymkową, która wyruszy sprzed naszego kościoła, o 4.20 rano. Prosimy też o pomoc w zorganizowaniu grupy, chętnych na posługę porządkowych i muzycznych. Kontakt z bratem Jarosławem.

7. W tym roku szkolnym I Komunia Św. wypadnie 14 maja na Mszach świętych o godz. 10.00 i 13.00. Pierwsze spotkanie z rodzicami planuję na 2 października.

8. Dzieło Świętych Aniołów – zaprasza czcicieli świętych aniołów na comiesięczne spotkanie w drugi czwartek miesiąca o godz. 17.00 w Kaplicy Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, na ul. 11-ego listopada 7/3.

9. Zachęcam do lektury Trzeźwymi Bądźcie. Jest w nim artykuł o wybitnym człowieku, wielce zasłużonym działaczu trzeźwościowym – Ojcu Apolinarym, będącym aktualnie w bardzo ciężkim stanie zdrowia.

10. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wakacji naszych ministrantów, wywieszone w gablocie. Przy tej okazji dziękujemy za ofiary przekazane na ten cel.

11. Dziś przy rozpoczęciu nowego roku szkolnego – pamiętamy o wsparciu ubogich dzieci naszej parafii poprzez ofiary złożone dziś do puszek po każdej Mszy św.

12. W związku ze zmianami godzin Mszy św. przypadających uroczystości na tygodniu z 11.00 – na 16.00, bardzo prosimy osoby które zamówiły Mszę w czasie rekolekcji adwentowych – o zgłoszenie się do zakrystii.

13. Mocą decyzji Arcybiskupa Warmińskiego – taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na rzecz poszkodowanej parafii we Florczakach, w której kościół uległ spaleniu.

14. W związku z powyższym taca na fundusz parafialny będzie wyjątkowo w trzecią niedzielę, tj. 18 września. Są realizowane pewne projekty dotyczące wystroju kościoła i ogrodu klasztornego, o których wspomnę w niedługim czasie.