Ogłoszenia duszpasterskie – 32 Niedziela zwykła, Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

 

  1. Obchodzony dzisiaj kolejny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi o wsparcie tego dzieła w związku z tym dziś jest możliwość złożenia ofiary do puszki na ten cel.
  2. W niedzielę, 16 listopada, przypada główna Uroczystość odpustowa naszego kościoła: NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Tradycyjnie poprzedzona zostanie Triduum Eucharystycznym, którego szczegółowy program znajduje się w małej gablotce po prawej stronie kościoła. W dni od 13 do 15 listopada Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 11.30 i 18.00. O 8.45 – Różaniec, a o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.45 do 11.30 i od 15.00 do 18.00. Kazania na wieczornych Mszach świętych będzie głosił o. Otton z zakonu Braci Mniejszych. Serdecznie zapraszamy!
  3. W pierwszy dzień Triduum Eucharystycznego – 13 listopada – obchodzimy uroczystość Konsekracji naszego Kościoła. W tym roku mija już 9 lat od tamtego wydarzenia. Zapraszamy szczególnie na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu, z racji na przypadające Triduum Eucharystyczne i uroczystość odpustową, kancelaria w piątek jest nieczynna.
  5. W parafialnym kiosku można nabywać kalendarze na 2015 rok.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczoną na fundusz parafialny, a także za te, które przekazywane są bezpośrednio na konto parafialne. Pamiętamy o was każdego dnia w naszych modlitwach.
  7. Dnia 11 listopada w święto Niepodległości Msze święte w naszej parafii o godz. 7,9 11 i 18. Tego dnia br. Marcin Radomski, proboszcz parafii obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę świętą imieninową na godz. 18.00.
  8. Wdzięczność całej parafii należy się osobom dbającym o czystość naszej świątyni, a także tym, które zupełnie bezinteresownie zajmują się organizacją i rozdawaniem darów w ramach Caritasu i pomocy parafialnej. Niech Bóg hojnie im wynagrodzi ten trud i poświęcony czas.