Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 19.05.2024 r.

1.   Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę, zgodnie z III przykazaniem kościelnym, dobiega końca możliwość przyjęcia przez wiernych Komunii Świętej wielkanocnej.

2.  Dziś zbieramy ofiary do puszek dla potrzebujących, którzy codziennie zgłaszają się na furtę klasztorną po żywność. Bóg zapłać!

3.   Dziś na Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się rocznica I Komunii Św. dla dzieci z klas czwartych.

4.   W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.  We wtorek po wieczornej Mszy Świętej Oaza Przy Studni zaprasza do sali w klasztorze na cykl spotkań: Cztery prawa życia duchowego. Trzecią konferencję pt.: Jezus Chrystus – Jedyny Zbawca – wygłosi Ksiądz Ryszard Andrukiewicz – proboszcz parafii w Łęgajnach.

6.  Oaza dla Dorosłych zaprasza także na wyjazd wakacyjny do Pieniężna na początku sierpnia. Szczegóły na
tablicach ogłoszeń.

7.   Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

8.  We czwartek Msza Św. wieczorna z udziałem Grupy Modlitwy Św. o. Pio. Tajemnica różańcowa wraz ze Św. o. Pio zostanie odmówiona w czasie nabożeństwa majowego.

9.   We czwartek po Mszy św. wieczornej próba scholi oraz Lectio divina w sali w klasztorze.

10.  W sklepiku parafialnym są do nabycia różnego rodzaju torby: podróżne, damskie, na zakupy oraz ikony wykonane przez Siostry Karmelitanki ze Spręcowa.

11.  W dniach 14 – 16 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

12.  Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nasza parafia – podobnie jak w roku ubiegłym – została poproszona przez kurię diecezjalną o wzięcie udziału w procesji centralnej na „Boże Ciało” i przygotowanie trzeciego ołtarza przy placu Dunikowskiego.

13.  Za wszelkie dary duchowe i materialne, jakie ofiarowujecie na rzecz kościoła i klasztoru składamy serdeczne Bóg zapłać.