Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 26.05.2024 r.

1.   W poniedziałek Nowenna Gietrzwałdzka będzie odmówiona w czasie nabożeństwa majowego. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.   W najbliższy czwartek, 30 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  Nasza parafia – podobnie jak w roku ubiegłym – została poproszona przez kurię diecezjalną o wzięcie udziału w procesji centralnej na Boże Ciało i przygotowanie trzeciego ołtarza przy placu Dunikowskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 spod konkatedry wyruszy procesja na „Boże Ciało”. Zachęcamy szczególnie rodziców dzieci
I-komunijnych, by wzięli udział z dziećmi w tej procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do wzięcia udziału w procesji.

3.   W czwartek obowiązuje porządek niedzielny Mszy świętych. Nie ma jednak Mszy św. o godz. 11.30.

4.   Oaza dla Dorosłych zaprasza na wyjazd wakacyjny do Pieniężna na początku sierpnia. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

5.  W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30. Od godz. 11.00 – 12.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.30 konferencja formacyjna dla wspólnoty „Żywego Różańca”. O godz. 17.15 różaniec wraz z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem wspólnoty „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic.

6.   W dniu wczorajszym w Szczytnie rozpoczęła się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów po naszej archidiecezji. W Olsztynie relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów będą w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka – w „Boże Ciało” od godz. 17.00 do 31 maja do godz. 15.00. Szczegółowy program nawiedzenia znajduje się na tablicy ogłoszeń, jak i na stronie internetowej parafii.

7.   Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.

8.    W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Mirosław Szlachtowicz, Jerzy Suchodolski, Barbara Solczak i Barbara Budna. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

9.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!