Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową, 24.03.2024 r.

1.  Dziś o godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   W środę po Mszy św. wieczornej Lectio divina w sali w klasztorze.

4.   W Wielki Piątek kancelaria będzie nieczynna.

5.   Dyżury spowiedzi w Wielkim Tygodniu rozpisane są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

6.   Bóg zapłać wszystkim, którzy przynieśli ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Dziękujemy także serdecznie za przyniesione produkty żywnościowe, z których nasz parafialny Caritas zrobił 155. paczki dla potrzebujących.

7.   Od czwartku do soboty na godz. 10.00 zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę przed Triduum Paschalnym.

8.   W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Kościół będzie otwarty do godz. 22.00.

9.   Wielki Piątek – o godz. 7.00 rano zapraszamy do wspólnej modlitwy jutrznią. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

10.   Wielka Sobota – Kościół będzie otwarty od godz. 6.00. Wspólna jutrznia o godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do godz. 15.00 co pół godziny. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Podczas Liturgii będzie odnowienie przyrzeczeń chrztu. Przynieśmy ze sobą świece.

11.      Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Wielki Piątek o godz. 15.00. i będziemy kontynuować w następne dni w czasie Godziny Miłosierdzia.

12.      W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Po niej Msza św. Tego dnia nie ma Mszy o godz. 7.00. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w niedzielę.

13.     Za wszelkie ofiary, jakie składacie na kościół i naszą wspólnotę zakonną składamy serdeczne Bóg zapłać.