Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą, 04.02.2024 r.

1.   W dniach 04 – 14 lutego b.r. odbędzie się w Olsztynie VII Tydzień Małżeństwa. To czas dla małżonków, aby świętować swoje małżeństwo, spędzić czas razem, pogłębić relację. W programie wykłady, warsztaty, randki, modlitwa. 13 lutego w Kuźni Społecznej moderowaną randkę małżeńską poprowadzi nasz współbrat Br. Piotr Zajączkowski z Zakroczymia. Szczegółowe informacje na stronie – www.far.olsztyn.pl

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   W poniedziałek z okazji wspomnienia Św. Agaty można po Mszach Świętych poświęcić chleb i wodę. Kto z parafian będzie miał takie życzenie, prosimy o przyniesienie swojego chleba i wody.

4.   We wtorek modlitwy przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II zostaną odmówione o godz. 17.30. w kościele.

5.   W czwartek po Mszy św. wieczornej Lectio divina w sali w klasztorze.

6.   W piątek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

7.   Zarząd Oddziału Związku Sybiraków w Olsztynie zaprasza 10 lutego na godz. 10.45. do naszego kościoła na Mszę świętą w intencji 84. rocznicy I deportacji Polaków na Sybir. Po nabożeństwie zapraszamy Sybiraków i ich rodziny na spotkanie okolicznościowe w klasztorze.

8.   W niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy świętych będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

9.   W dniach 08 – 09 marca organizujemy wielkopostny dzień skupienia w naszym klasztorze w Mogilnie. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej parafii oraz na tablicy ogłoszeń.

10. Nie ma już pierogów syryjskich zrobionych przez Panią z Syrii. Będą dostępne za tydzień.  Dziś w sklepiku można nabyć różańce.

11. Przez dwa najbliższe tygodnie w sklepiku parafialnym będzie także możliwość nabycia ciast. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie osób starszych wspomaganych przez Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

12.  Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

13.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!