Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny, 31.12.2023 r.

1.  Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

2.  W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – tradycyjnie jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Za publiczne odmówienie tego dnia hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.   Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Jeśli ktoś z parafian będzie chciał przyjąć kapłana „po kolędzie” to prosimy, by był w gotowości od godz. 16.30. W tym tygodniu porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

02 STYCZNIA (WTOREK):

UL. PIŁSUDSKIEGO: 69

Ul. DWORCOWA 37

03 STYCZNIA (ŚRODA):

UL. DWORCOWA: 41 i 41 A

Ul. DWORCOWA 27

04 STYCZNIA (CZWARTEK):

UL. DWORCOWA: 31, 33

05 STYCZNIA (PIĄTEK):

UL. DWORCOWA: 29 i 29 A

06 STYCZNIA (SOBOTA) – NIE MA WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ.

07 STYCZNIA (NIEDZIELA) – NIE MA WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ.

4.   W I czwartek miesiąca z racji wizyty duszpasterskiej nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

5.   W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. Od godz. 17.30 spowiedź.

6.   W I sobotę o godz. 17.15 różaniec. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem wspólnoty „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic.

7.    W I sobotę miesiąca obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na misje prowadzone przez naszych braci kapucynów. Na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie pierwszego i trzeciego Zakonu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

8.    Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia po raz jedenasty przejdzie ulicami Olsztyna. Orszaki wychodzą z 3 parafii: z Katedry, Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Józefa, by o godz. 12.15 wspólnie spod Ratusza wyruszyć w stronę olsztyńskiej stajenki, gdzie będzie możliwość wsparcia olsztyńskiego hospicjum dla dzieci. Informacje szczegółowe XI Olsztyńskiego Orszaku podane są na plakacie.

9.    W styczniu Nowenna przez wstawiennictwo Św. Antoniego będzie odprawiona tylko: drugiego i dwudziestego trzeciego stycznia.

10.   Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i klasztoru. Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie.