Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Adwentu, 17.12.2023 r.

1.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na Kościół na Wschodzie w kwocie 1,340 zł, które posłużą naszemu Sekretariatowi Misyjnemu we wsparciu przede wszystkim obecności braci kapucynów w Gruzji.

2.   Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli w zbiórce żywności w „Lidlu”  i w „Biedronce”.  Nasz parafialny „Caritas” wydał potrzebującym 148 paczek. Dziś zbieramy ofiary do puszki na potrzebujących, którzy codziennie przychodzą do furty klasztornej po żywność. Bóg zapłać!

3.   Dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które głosi nasz współbrat o. Grzegorz Sucheński OFMCap z klasztoru w Mogilnie. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy będą o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W środę na Mszach św. będzie zbiera taca jako wyraz wdzięczności dla naszego rekolekcjonisty.

4.   Z wielką radością zapraszamy na jasełka przygotowane przez dzieci z naszej parafii. Odbędą się one dzisiaj o godz. 14.00 w auli pod kościołem. Wejście od strony krzyża papieskiego. Wstęp wolny.

5.   Dziś o godz. 14.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania.

6.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.   We wtorek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie Oazy Przy Studni. W ramach spotkania konferencję „O zagrożeniach duchowych: bioenergoterapia, radiescezja i inne” wygłosi fizyk – Pani prof. dr hab. Hanna Grajek.

8.   W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maria i TV Trwam. Ofiary zebrane podczas tej Mszy św. będą przeznaczone na wsparcie tych katolickich mediów.

9.    W zakrystii i sklepiku parafialnym są do nabycia opłatki wigilijne, świece „Caritas” oraz inne produkty.

10.        Pani Bogusława Suliga, nauczyciel j. angielskiego zaprasza na lekcje grupowe dla poszczególnych poziomów zaawansowania. Zajęcia będą odbywały się w sali klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową parafii oraz na profil facebook’owy parafii.

11.       W sobotę 23 grudnia od godz. 6.30 do godz. 12.00 spowiedź.

12.      Najbliższa niedziela to IV niedziela adwentu. W tym dniu przypada wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia po Mszy św. o godz. 13.00 kościół zostanie zamknięty. O godz. 23.30 śpiewana Godzina czytań. O północy „Pasterka”.

13.        W Boże Narodzenie i 26 grudnia porządek Mszy św. jak w niedzielę.

14.        Dziękujemy za wszelkie duchowe i materialne wsparcie, jakich od Was doświadczamy. Pamiętamy o Was w codziennych modlitwach.