Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Adwentu, 10.12.2023 r.

1.    Dziś obchodzimy XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na misje prowadzone przez naszych Braci Kapucynów.

2.   Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz parafialny.

3.   Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli w zbiórce żywności w „Lidlu” i w „Biedronce”.

4.   Msze św. roratnie są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 (prosimy o przynoszenie lampionów – świec); dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30. Godzinki ku czci NMP w Adwencie są śpiewane codziennie o godz. 6.30.

5.   W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem FZŚ. Po wieczornej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez FZŚ.

6.  W środę 13-ego dnia miesiąca o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez Rycerzy fatimskich.

7.   W czwartek po Mszy św. wieczornej Lectio divina do Ewangelii z najbliższej niedzieli.

8.   Na furtę klasztorną można przynosić produkty żywnościowe, środki czystości, które trafią później do potrzebujących z naszej parafii. Puste torby znajdują się w kruchcie kościoła.

9.   Wydawanie paczek świątecznych dla potrzebujących odbędzie się 15 grudnia w godz. 14.30 – 16.30.

10.        Za tydzień w niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które będzie głosił nasz współbrat o. Grzegorz Sucheński OFMCap z klasztoru w Mogilnie. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy będą o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W środę na Mszach św. będzie zbiera taca jako wyraz wdzięczności dla naszego rekolekcjonisty.

11.  Za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania.

12.  Z wielką radością zapraszamy na jasełka przygotowane przez dzieci z naszej parafii. Odbędą się one 17 grudnia o godz. 14.00 w auli pod kościołem. Wejście od strony krzyża papieskiego. Wstęp wolny.

13.   W sklepiku parafialnym można nabywać świece wigilijne „Caritas”, piękne różańce wykonane przez naszą parafiankę oraz kalendarze na rok 2024.

14.   Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość, modlitwę za nas oraz ofiary składane na kościół i klasztor. Bóg zapłać!