Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu, 03.12.2023 r.

1.   Dzisiejszą Niedzielą rozpoczęliśmy okres Adwentu, a zarazem nowy Rok Duszpasterski po hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

2.   Msze św. roratnie będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 (prosimy o przynoszenie lampionów – świec); dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30. W Adwencie Godzinki ku czci NMP będą śpiewane o godz. 6.30. W niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.

3.   Zakończyliśmy roznoszenie opłatków na terenie naszej parafii.  Bóg zapłać za złożone ofiary. Opłatki można także nabywać w zakrystii, na furcie oraz w kancelarii.

Dziś o godz. 16:00 odbędzie się kolejne spotkanie z naszym współbratem Adamem Michalskim, psychoterapeutą. Konferencja (m.in. na temat wychodzenia z choroby alkoholowej) odbędzie się na ul. P. Tadeusza 16a w auli pod kościołem (wejście od strony krzyża papieskiego), Tematem będzie krok 5 . Po konferencji zapraszamy na miting otwarty grupy „Ojca Benignusa” godz.17:00.

4.      W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.      We wtorek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci z kl. III.

6.     W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanemu Poczęcia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni. Na godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo „Akatyst” ku czci Matki Bożej.

7.    W czwartek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

8.    W czwartek po Mszy św. wieczornej Lectio divina w sali w klasztorze.

9.    W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. III.

10.  W sklepiku parafialnym można nabywać świece wigilijne „Caritas”, piękne różańce wykonane przez naszą parafiankę oraz kalendarze na rok 2024.

11.   Za tydzień przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki na Kościół na Wschodzie.

12.   Od III Niedzieli Adwentu będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi nasz współbrat o. Grzegorz Sucheński OFMCap z klasztoru w Mogilnie.

13.   W dniach 08 i 09 grudnia odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych organizowana przez CARITAS. Szukamy chętne osoby, które chciałyby się zaangażować w pomoc przy tej zbiórce. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

14.  Wydawanie paczek świątecznych dla potrzebujących odbędzie się 15 grudnia w godz. 14.30 – 16.30.

15.  Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

16.  Dziś ostatni dzień na zapisy na prenumeratę miesięcznika „Różaniec”.

17.   Bogusława Suliga, nauczyciel j. angielskiego zaprasza na lekcje grupowe dla poszczególnych poziomów zaawansowania. Zajęcia będą odbywały się w sali klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową parafii oraz na profil facebook’owy parafii.

18.   W ostatnim czasie do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Adam Trukawka, Eryka Kuczewska oraz Wiesław Żelaskowski. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

19.    Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy od Was każdego dnia. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach.