Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26.11.2023 r.

1.    W dniu dzisiejszym za ponowienie „Aktu Oddania Sercu Bożemu” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.   W tym roku wspólnoty franciszkańskie przeżywają 800-lecie Reguły Św. Franciszka z Asyżu. Razem z franciszkanami z dwóch olsztyńskich parafii pw: Św. Maksymiliana Kolbe oraz Chrystusa Króla zapraszamy na wspólne świętowanie franciszkańskiej rocznicy. Uroczyste nabożeństwo, a po nim wspólny posiłek, rozpocznie się dzisiaj o godz. 20.00 w parafii Chrystusa Króla, na Zatorzu.

3.     Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać!

4.     Do końca listopada modlimy się za zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych na różańcu o godz. 17.15 oraz na Mszy św. o godz. 18.00.

5.    Trwa roznoszenie opłatków na terenie naszej parafii.  Do roznoszenia opłatków upoważnieni są tylko bracia kapucyni pracujący w naszej parafii. Szczegółowy plan roznoszenia opłatków znajduje się na tablicach ogłoszeń. Opłatki można także nabywać w zakrystii, na furcie oraz w kancelarii.

6.          W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwy do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej zostaną odmówione w czasie adoracji.

7.     W czwartek po Mszy św. wieczornej w  sali w klasztorze Lectio divina przygotowujące do czytań Słowa Bożego z najbliższej niedzieli.

8.    W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa prowadzone przez FZŚ. Od godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży. O godz. 17.30 nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

9.    W I sobotę miesiąca od godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 11.00 – 12.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.30 konferencja formacyjna dla wspólnoty „Żywego Różańca”. O godz. 17.15 różaniec. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem wspólnoty „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic.

10.  10 grudnia o godz. 17:00 w Auli Auditorium Maximum w Olsztynie odbędzie się jubileuszowy koncert Eleni z okazji 45-lecia pracy estradowej, podczas którego usłyszymy najbardziej popularne utwory z przeszłości oraz te aktualne.

11.    W zakrystii można zapisywać się na prenumeratę „Różańca” na rok 2024.

W sklepiku parafialnym można nabywać m.in. wigilijne świece „Caritas”.

12.    Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i klasztor. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach.