Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą, 19.11.2023 r.

1.   Dziś po raz VII przeżywamy ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na wsparcie działalności warmińskiej Caritas.

2.   Dziś o godz. 14.00 Msza św. dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.   We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Oazy Przy Studni w sali w klasztorze. W ramach spotkania konferencję „O zagrożeniach duchowych” wygłosi egzorcysta – Ksiądz Michał Kuciński.

5.   Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych, które nadal można składać w zakrystii, na tacę i w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Codziennie w tej intencji odmawiamy różaniec o godz. 17.15 i sprawujemy Eucharystię o godz. 18.00.

6.    W czwartek o godz. 16.45 medytacja różańcowa wraz ze Św. o. Pio. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio.

7.    W najbliższy piątek od godz. 16.30 rozpoczniemy roznoszenie opłatków na terenie naszej parafii. Do roznoszenia opłatków upoważnieni są tylko bracia kapucyni. Harmonogram roznoszenia opłatków znajduje się na tablicy ogłoszeń, jak i na stronie internetowej naszej parafii.

8.    W najbliższą sobotę OAZA dla Dorosłych zaprasza na Dzień Skupienia w Nowym Kawkowie. Temat: Ból krzywdy – Radość przebaczenia. Prowadzi: Br. Michał Gawroński. Koszt: 50 pln. Informacje i zapisy u Oli, tel. 502 308 072.

9.   Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zużyte sprzęty można przynosić na podwórko klasztorne do 28 listopada b.r. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie i Kenii.

10.   W zakrystii można zapisywać się na prenumeratę miesięcznika „Różaniec” na rok 2024.

11.    W sklepiku parafialnym można już nabyć świece wigilijne „Caritas”.

12.    Za tydzień będziemy zbierali ofiary do puszek dla potrzebujących z naszej parafii.

13. Do naszej wspólnoty klasztornej dołączył nasz współbrat o. Paweł Szymala, który ostatnie 16 lat spędził jako misjonarz w Turcji. Obecnie rozpoczyna rok szabatowy – czas odpoczynku, który postanowił spędzić w naszym klasztorze, a jednocześnie posługując w parafii. Naszego Brata polecamy opiece Maryi, Matki Miłosierdzia i życzymy Mu Bożego błogosławieństwa oraz udanego pobytu wśród nas.

14. W tym roku wspólnoty franciszkańskie przeżywają 800-lecie Reguły Św. Franciszka z Asyżu. Razem z franciszkanami z dwóch olsztyńskich parafii pw: Św. Maksymiliana Kolbe oraz Chrystusa Króla zapraszamy na wspólne świętowanie franciszkańskiej rocznicy. Uroczyste nabożeństwo, a po nim wspólny posiłek, rozpocznie się w najbliższą niedzielę 26 listopada o godz. 20.00 w parafii Chrystusa Króla, na Zatorzu.

15.    W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Wiesław Żelaskowski, Kazimierz Olejnik oraz Helena Wołos. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

16.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na nasz kościół i klasztor serdecznie Wam dziękujemy pamiętając o Was w codziennych modlitwach.