Ogłoszenia duszpasterskie na 30. niedzielę zwykłą, 29.10.2023 r.

1.    05 XI b.r. o godz. 16:00 w auli pod kościołem odbędzie się kolejne spotkanie z br. Adamem Michalskim, psychoterapeutą  na temat duchowości i wychodzenia z choroby alkoholowej. Po konferencji organizatorzy zapraszają na miting otwarty grupy „Ojca Benignusa” godz.17:00.

2.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.    W kościele wyłożone są kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można składać w zakrystii, na tacę lub w kancelarii. W intencji tych wszystkich zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad w czasie różańca o godz. 17.15. i na Mszy św. o godz. 18.00.

4.    W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. W tym dniu i we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.    W czwartek obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Porządek Mszy świętych jak w dzień powszedni. Po Mszy św. wieczornej rozważanie Lectio divina w sali w klasztorze.

6.    W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 17.00 nabożeństwo o nowe powołani kapłańskie i zakonne.

7.    W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Droga krzyżowa
prowadzona przez FZŚ. O godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

8.    W I sobotę m-ca od godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 11.00 – 12.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.30 konferencja formacyjna dla „Żywego Różańca”. O godz. 17.15 różaniec. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem Wspólnoty „Żywego Różańca”.

9.    Nowa księga intencji na rok 2024 dostępna jest już od dziś w kancelarii.

10.     W sklepiku parafialnym są do nabycia: kalendarze papieskie na rok 2024, drewniane różańce, miody  oraz inne produkty.

11.     Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki,
telewizory, komputery). Zużyte sprzęty można przynosić na podwórko klasztorne do 28 listopada b.r. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie i Kenii.

12.     Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej. Pamiętamy o Was w codziennej modlitwie.