Ogłoszenia duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą, 22.10.2023 r.

1.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży. Na konto Fundacji przekazaliśmy 1,987 zł.

2.   Dziś obchodzimy „Niedzielę misyjną”. Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na wsparcie dzieł misyjnych naszej Prowincji. Te „dzieła” to podstawowe wsparcie naszych misjonarzy (urlopy, kursy językowe, bilety itp.), ale też projekty, które misjonarze podejmują na miejscu. Naszą wielką radością jest fakt wybudowania (w niecały rok!) i oddania do użytku szkoły w Ntoum, w Gabonie. Zachęcamy do wsparcia naszych misjonarzy kapucyńskich kupując np. kawę afrykańską. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

3.   W czasie wakacji z naszej parafii zostało wysłane kilkanaście paczek z ubraniami i przyborami szkolnymi na misję sióstr wspomożycielek dusz czyśćcowych na Kubie. W tym tygodniu otrzymaliśmy list od Dawida, kubańskiego studenta medycyny, który ma 22 lata i mieszka na terenie parafii, w której posługują siostry wspomożycielki: „Dzieli nas tysiące kilometrów, różne kultury, zwyczaje i języki; ale jasne jest, że miłość i miłosierdzie naszego Pana nie ma granic i że Ten, kto nosi Jezusa w swoim sercu, zawsze będzie otwarty na dzielenie się odrobiną tego małego. Warunki w naszym kraju są dość trudne, a to, co dla wielu obcokrajowców jest niemożliwe, dla nas jest surową rzeczywistością, od niedoborów środków czystości, żywności, leków, przyborów szkolnych po domy w bardzo złym stanie, w których mieszka kilka rodzin. Dlatego ten gest solidarności, który otrzymałem, tak wiele dla nas znaczy, nawet nie wiesz, jak wiele problemów rozwiązała Twoja pomoc. Przyjmij z całego serca wieczną wdzięczność i nadzieję, że Bóg wynagrodzi Cię w duchu za tak dobre dzieło. Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję i wiedz, że drzwi do serca naszej pokornej wspólnoty chrześcijańskiej są otwarte. Bóg niech będzie z Tobą zawsze i jeszcze raz: DZIĘKUJĘ”.

4.   W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio. Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.   W kościele wyłożone są kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można składać w zakrystii, kancelarii lub w kopercie na tacę. Na kartkach można dodać konkretny dzień, w którym mają być odczytane. W intencji tych wszystkich zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad na różańcu o godz. 17.15 oraz Mszy św. o godz. 18.00.

6.   W czwartek po Mszy św. rozważanie Lectio divina w sali w klasztorze.

7.   W sklepiku parafialnym są do nabycia: kalendarze papieskie na rok 2024, drewniane różańce, miody oraz inne produkty.

8.   Nowa księga intencji na rok 2024 będzie dostępna od niedzieli 29 października w kancelarii.

9.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!