Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą, 15.10.2023 r.

1.   Dziś przypada XXIII „Dzień Papieski” pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia” połączony ze zbiórką na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży.

2.   Dziś o godz. 14.00 Msza św. dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3.   Dziś także zbiórka do puszek dla potrzebujących.

4.   W kościele wyłożone są kartki wypominkowe, które po wypełnieniu można składać w zakrystii, kancelarii lub w kopercie na tacę. Na kartkach można dodać konkretny dzień, w którym mają być odczytane. W intencji tych wszystkich zmarłych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad na różańcu o godz. 17.15 oraz Mszy św. o godz. 18.00.

5.  W poniedziałek będziemy obchodzili 45. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

6.  W środę obchodzimy Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. w intencji imieninowej proboszcza naszej parafii na godz. 7.00.

7.  W czwartek Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Podczas wieczornej Eucharystii zbierane będą ofiary na działalność tych katolickich mediów.

8.   W sklepiku parafialnym są do nabycia: kalendarze papieskie na rok 2024, drewniane różańce, miody oraz inne produkty.

9.   Za tydzień będziemy obchodzili „Niedzielę misyjną”. Taca z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na wsparcie dzieł misyjnych naszej Prowincji. Te „dzieła” to podstawowe wsparcie naszych misjonarzy (urlopy, kursy językowe, bilety itp.), ale też projekty, które misjonarze podejmują na miejscu. Naszą wielką radością jest fakt wybudowania (w niecały rok!) i oddania do użytku szkoły w Ntoum, w Gabonie. Zachęcamy do wsparcia naszych misjonarzy kapucyńskich kupując np. kawę afrykańską. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

10.    Nowa księga intencji na rok 2024 będzie dostępna od niedzieli 29 października w kancelarii.

11.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!