Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą, 24.09.2023 r.

1.    Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy rodziców dzieci z kl. III na spotkanie organizacyjne w sprawie I Komunii Św. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci z kl. VIII odnośnie przygotowania do sakramentu bierzmowania.

2.    W poniedziałek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością odpustową ku czci Św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na wieczorne Msze św. połączone z modlitwą nowennową i okolicznościowym kazaniem o Biedaczynie z Asyżu.

3.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.    We środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej będzie połączona z Nowenną do Matki Miłosierdzia.

5.    W czwartek po Mszy św. wieczornej Lectio divina w sali w klasztorze.

6.    Także w czwartek zapraszamy na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w ramach Międzynarodowej Koronki na ulicach miast świata.

7.   W piątek obchodzimy Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia swoje imieniny obchodzi gwardian naszego klasztoru Br. Michał Gawroński. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 18.00, by modlić się w intencji Solenizanta.

8.   Ministrantów i chłopców chcących służyć przy ołtarzu zapraszamy na zbiórki w soboty na godz. 10.00.

9.   Rodzice Filipa Jabłońskiego zwracają się o pomoc dla swojego syna, który urodził się z wrodzonym zespołem wad kostnych. By Filip był sprawnym i zdrowym dzieckiem potrzebna jest kosztowna operacja w Warszawie, do której brakuje jeszcze 250 tys. złotych. Dziś przed kościołem są zbierane ofiary na ten cel.

10.  W sklepiku parafialnym są do nabycia: kalendarze papieskie na rok 2024, drewniane różańce, oraz miody, kit pszczeli i świece z wosku.

11.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.