Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą, 03.09.2023 r.

1.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.    W środę o godz. 17.00 modlitwa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do sali w klasztorze na rozważanie Ewangelii z najbliższej niedzieli.

3.    W I czwartek miesiąca o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.   W czwartek, 7 września,  po Mszy św. wieczornej, odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie scholii parafialnej. Zapraszamy chętnych (młodzież i dorosłych) do śpiewania psalmów i podczas Mszy św. wieczornej w niedzielę.

5.   Wszystkie dzieci, chcące śpiewać i tworzyć scholkę dziecięcą zapraszamy w niedzielę, 10 września, na godz. 12:30 do kościoła. Spotkania formacyjne będą odbywały się w piątki o godz. 16,00. Pierwsze odbędzie się 15 września.  Obie grupy prowadzi pani Asia-organistka.

6.    W piątek obchodzimy święto Narodzenia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni.

7.    W sobotę wspominamy Bł. Anielę Salawę, Patronkę FZŚ w Polsce. Z tej racji FZŚ zaprasza w sobotę na jutrznię o godz. 7.30. i Mszę Św. o godz. 8.00.

8.    W związku z odpustem gierzwałdzkim zapraszamy na pielgrzymkę pieszą do Gietrzwałdu. Wyjście spod naszego kościoła w niedzielę 10 września o godz. 4.20. rano.

9.   Za tydzień w niedzielę na godz. 16.00. zapraszamy do auli pod kościołem na drugie spotkanie z br. Adamem Michalskim. Konferencja będzie dotyczyła duchowości oraz choroby alkoholowej. Po konferencji organizatorzy zapraszają na mityng otwarty grupy Ojca Benignusa na godzinę 17.00.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

10.  24 września po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy rodziców dzieci z kl. III na spotkanie organizacyjne w sprawie I Komunii Św. Tego samego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci z kl. VIII odnośnie przygotowania do sakramentu bierzmowania.

11.  W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Sylwester Kamiński, Piotr Izbicki, Mieczysław Orzoł oraz Janusz Sawicki. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz, Wieczny odpoczynek…

12.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.