Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą, 30.07.2023 r.

1.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.   We wtorek rozpoczniemy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zgodnie zachętą Episkopatu Polski można podjąć dobrowolną miesięczną abstynencję.

3.   Za tydzień w niedzielę 6 sierpnia na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konferencję dotyczącą uzależnienia od alkoholu. Konferencję wygłosi kapucyn br. Adam Michalski, który w przeszłości był dyrektorem Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu, także temat alkoholizmu nie jest mu obcy. Wszystkich zainteresowanych tematem uzależnienia od alkoholu serdecznie zapraszamy i już teraz zapewniamy, że będą to spotkania cykliczne – raz w miesiącu. Po konferencji o godz. 17.00 odbędzie się miting otwarty AA grupy „Ojca Benignusa”.

4.   W środę 2 sierpnia obchodzimy Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze święte jak w dzień powszedni.

5.   W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 17.30 nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.

6.   W I piątek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo wynagradzające NSPJ. Spowiedź od godz. 17.30.

7.    W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30. Od godz. 11.00 – 12.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.15 różaniec. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca. W sierpniu nie będzie konferencji formacyjnej.

8.   W sklepiku parafialnym można nabyć miód oraz breloczki ze Św. Krzysztofem.

9.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.