Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 04.06.2023 r.

1.    Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.

2.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w czasie adoracji.

3.    W środę po Mszy św. wieczornej Lectio divina w sali w klasztorze.

4.    W najbliższy czwartek, 08 czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nasza parafia – podobnie jak w roku ubiegłym – została poproszona przez kurię diecezjalną o wzięcie udziału w procesji centralnej na Boże Ciało i przygotowanie trzeciego ołtarza przy placu Dunikowskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 spod konkatedry wyruszy procesja na „Boże Ciało”. Zachęcamy szczególnie rodziców dzieci
I-komunijnych, by wzięli udział z dziećmi w tej procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do wzięcia udziału w procesji.

5.    Dziś w sklepiku parafialnym będzie można zakupić tomik wierszy ADAMA SIWOŁOWSKIEGO. Książka stanowi zbiór utworów nawiązujących do Boga, przyrody, codzienności. Wiersze budują rzeczywistość widzianą przez autora, który pokazuje świat przez pryzmat wrażliwości. W sklepiku można także nabyć breloczki ze Św. Krzysztofem.

6.    W najbliższy piątek Ks. Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński udziela wszystkim osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warmińskiej dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęca, by osoby korzystające tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego albo dokonały uczynku miłosierdzia co do duszy lub ciała.

7.   Nasza dwuletnia parafianka Amelia Banaszek urodziła się ze śmiertelną wadą serca. Jedynym ratunkiem jest operacja serca w klinice w Austrii. 08 i 11 czerwca rodzice Amelii przed kościołem będą zbierali ofiary na tę kosztowną operację. Bóg zapłać za wsparcie!

8.    Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny, w tym remontowy.

9.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!