Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 28.05.2023 r.

1.    Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę, zgodnie z III przykazaniem kościelnym, dobiega końca możliwość przyjęcia przez wiernych Komunii Świętej wielkanocnej.

2.     W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.     Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.

4.   W środę po Mszy św. wieczornej Lectio divina w sali w klasztorze.

5.   W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

6.   W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św.

7.   W I sobotę miesiąca od godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 11.00 – 12.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.30 konferencja formacyjna dla wspólnoty „Żywego Różańca”. O godz. 17.00 różaniec. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic.

8.    Nasza parafia – podobnie jak w roku ubiegłym – została poproszona przez kurię diecezjalną o wzięcie udziału w procesji centralnej na Boże Ciało i przygotowanie trzeciego ołtarza przy placu Dunikowskiego.

9.   Za tydzień w niedzielę w sklepiku parafialnym będzie można zakupić tomik wierszy ADAMA SIWOŁOWSKIEGO. Książka stanowi zbiór utworów nawiązujących do Boga, przyrody, codzienności. Wiersze budują rzeczywistość widzianą przez autora, który pokazuje świat przez pryzmat wrażliwości.

10.   W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Izabela Prusak, Jolanta Stankiewicz, Irena Janicka i Eliza Selinger. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

11.        Za wszelkie dary duchowe i materialne, jakie ofiarowujecie na rzecz kościoła i klasztoru składamy serdeczne Bóg zapłać.