Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Wielkiego Postu, 12.03.2023 r.

1.   Dziś o godz. 17.15. nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.

2.   Dziś także przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na wsparcie projektów misyjnych „Ad Gentes”.

3.   4,220 zł przekazaliśmy na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4.   Od dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które głosi kapucyn Br. Piotr Owczarz, gwardian klasztoru w Warszawie. Od poniedziałku do środy włącznie Msze św. z naukami będą o godz: 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. W czasie rekolekcji w sklepiku parafialnym (także dzisiaj) będzie możliwość nabycia drewnianych różańców.

5.   W poniedziałek o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez Rycerzy fatimskich. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.   W środę nie będzie rozważania Lectio divina.

7.   W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.15 dla dzieci oraz o godz. 17.00 i 19.00 dla dorosłych.

8.   Istnieje możliwość przekazania 1,5 % na Fundację „NASZA PRZYSZŁOŚĆ”, która pomaga kształtować charaktery dzieci i młodzieży oraz upowszechniać dziedzictwo narodowe i polską kulturę. PITy za rok 2022 może pomóc rozliczyć pani Małgorzata z rady parafialnej. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z proboszczem.

9.  W sklepiku parafialnym jest możliwość nabycia miodu w cenie 40 zł.

10.  17 i 18 marca odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych organizowana przez nasze parafialne koło CARITAS w: „Lidlu” przy ul. Kołobrzeskiej oraz w „Delikatesach Centrum” przy ul. Pana Tadeusza 6. Poszukujemy chętne osoby do pomocy w zbiórce tych produktów dla potrzebujących na sobotę 18 marca. Szczegółowych informacji udziela gwardian klasztoru Br. Michał Gawroński.

11.     20 marca w godz. 15.30 – 17.30 będą przeprowadzane zapisy na paczki świąteczne. Kartki wrzucane do skrzynki nie będą honorowane.

12.     Za tydzień będziemy zbierali ofiary do puszki na potrzebujących z naszej parafii.

13.     Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!