Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Wielkiego Postu, 05.03.2023 r.

1.   Dziś o godz. 17.15. nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.

2.   Dziś przypada Niedziela „Ad Gentes” – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Za tydzień przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki na wsparcie projektów misyjnych „Ad Gentes”.

3.   W poniedziałek o godz. 17.30 modlitwy przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.   W środę po Mszy św. wieczornej Lectio divina w sali w klasztorze.

5.   W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.15 dla dzieci oraz o godz. 17.00 i 19.00 dla dorosłych.

W ten piątek na godz. 19.00 zapraszamy do auli pod kościołem na prelekcję pt: „Matka Boża Ostrobramska w duchowości rotmistrza Pileckiego”. Wykład wygłosi pani dr Anna Mandrela z Katowic. Wstęp – ofiara.  Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.

6.   Dziś przed kościołem się zbieramy ofiary do puszek na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

7.   Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które będzie głosił kapucyn o. Piotr Owczarz, gwardian klasztoru w Warszawie. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii. W czasie rekolekcji w sklepiku parafialnym będzie możliwość nabycia drewnianych różańców.

8.   Istnieje możliwość przekazania 1,5 % na Fundację „NASZA PRZYSZŁOŚĆ”, która pomaga kształtować charaktery dzieci i młodzieży oraz upowszechniać dziedzictwo narodowe i polską kulturę. PITy za rok 2022 może pomóc rozliczyć pani Małgorzata z rady parafialnej. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z proboszczem.

9.   W sklepiku parafialnym jest możliwość nabycia miodu w cenie 40 zł. Miód pochodzi z własnej zarejestrowanej pasieki, którą prowadzi rodzina z naszej parafii.

10.  Zapraszamy teraz osobę z Oazy dla dorosłych do złożenia krótkiego świadectwa.

11.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!