Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Adwentu, 04.12.2022 r.

1.   Dziś obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na misje prowadzone przez naszych Braci Kapucynów.

2.   Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom (katechetom, dzieciom z SP nr 3), którzy pomogli w zbiórce żywności w „Lidlu” oraz w „Biedronce”.

3.   Zakończyliśmy roznoszenie opłatków na terenie naszej parafii. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i ofiary złożone na klasztor. Opłatki można nabywać w sklepiku parafialnym, na furcie oraz w kancelarii.

4.  Msze św. roratnie są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 (prosimy o przynoszenie lampionów – świec); dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.30. Godzinki ku czci NMP w Adwencie są śpiewane codziennie o godz. 6.30.

5.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.  We wtorek szóstego dnia miesiąca modlitwy przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II zostaną odmówione o godz. 17.30 w kościele.

7.    Na furtę klasztorną można przynosić produkty żywnościowe, środki czystości, które trafią później do potrzebujących z naszej parafii. Puste torby znajdują się w kruchcie kościoła.

8.    Zapisy na świąteczne paczki odbędą się na furcie klasztornej 05 grudnia od godz. 15.30. Paczki będą wydawane 20 grudnia.

9.    W środę po Mszy św. wieczornej Lectio divina do Ewangelii z najbliższej niedzieli.

10.  W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Warto tego dnia ponowić osobiste oddanie siebie i swoich rodzin opiece Matki Najświętszej. W tzw. „Godzinę Łaski” od godz. 12.00 – 13.00. zapraszamy na wspólną modlitwę do kościoła. Msze św. tego dnia będą sprawowane w godz.: 7.00; 8.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 zawierzenie I-ego i III-ego Zakonu Matce Bożej.

11.  8 grudnia na godz. 19.00 zapraszamy na wspólną modlitwę hymnem „Akatyst” ku czci Matki Bożej. Nabożeństwu będzie przewodniczył proboszcz parafii grekokatolickiej w Olsztynie wraz z chórem.

12.   W piątek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży z kl. VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

13.   Za tydzień w niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które będzie głosił kapucyn, o. Stanisław Mański, proboszcz parafii w Starym Konstantynowie w Ukrainie. Msze św. z naukami od poniedziałku do środy będą o godz.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W środę na Mszach św. będzie zbiera taca jako wyraz wdzięczności dla naszego rekolekcjonisty. Na furtę klasztorną można przynosić koce, kurtki i buty zimowe oraz żywność w konserwach z dopiskiem „Stary Konstantynów”.

14.   W sklepiku parafialnym można nabyć świece wigilijne „Caritas” oraz opłatki.

15.   Dziś w sklepiku parafialnym ostatni dzień zapisów na prenumeratę miesięcznika: „Różaniec”.

16.   Biskupi  ukraińscy skierowali list do duchowieństwa i wiernych  Kościoła Katolickiego w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z nim. List umieszczony jest także na stronie internetowej parafii.

17.   Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość, modlitwę za nas oraz ofiary składane na kościół i klasztor. Bóg zapłać!
Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.