Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą, 13.11.2022 r.

1.          Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz parafialny.

2.          Dziś o godz. 17.15 różaniec za zmarłych prowadzony przez rycerzy fatimskich.

3.          W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.          W środę 16 listopada przypada główna uroczystość odpustowa naszego kościoła: NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msze św. tego dnia będą o godz: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Kazania tego dnia będzie głosił jezuita, o. Dariusz Piórkowski.

5.          Do uroczystości odpustowej będziemy przygotowywali się przez triduum: 13 – 15 listopada. W tych dniach o godz.  15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. We wtorek po Mszy św. wieczornej Lectio Divina ze Św. Faustyną Kowalską.

6.          W czwartek przypada Święto Św. Elżbiety Węgierskiej, patronki FZŚ. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić także w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Podczas wieczornej Eucharystii będą zbierane ofiary na rzecz tych katolickich mediów.

7.          Zespół muzyczny „Marzenie” zaprasza rodziny, seniorów na zabawę andrzejkową 26 listopada do auli pod kościołem. Zapisy i szczegółowe informacje podane są na plakatach w gablotach i na stronie internetowej parafii.

8.         Razem z firmą „Green Office” organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można przynosić na podwórko klasztorne do 08 grudnia b.r.

9.          W sklepiku parafialnym można zapisywać się na prenumeratę miesięcznika „Różaniec” na rok 2023. Zachęcamy także do zapisania się na prenumeratę miesięcznika „WPIS” z Krakowa, który od lat promuje takie wartości jak: wiara, patriotyzm i sztuka.

10.    W piątek o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Natomiast w sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. III.

11.    Za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

12.    W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Benedykt Malich, Maria Bukowska oraz Wiesław Rzepczyński. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

13.    Za wszelkie ofiary, jakie składacie na nasz kościół i klasztor serdecznie Wam dziękujemy pamiętając o Was w codziennych modlitwach.