Ogłoszenia duszpasterskie na 31. niedzielę zwykłą, 30.10.2022 r.

1.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.    We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Przypominamy, że w tym dniu i we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.    Zgodnie z tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych w Olsztynie zostaną odprawione Msze Święte w intencji Zmarłych. Na cmentarzu przy ul. Poprzecznej o godz. 12.00, a na cmentarzu w Dywitach także o godz. 12.00.

4.    Osoby chore, starsze i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, a chcą w listopadzie uzyskać odpust zupełny, mają obowiązek duchowo łączyć się z wiernymi pobożnie nawiedzającymi miejsca święte i mają odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych np. różaniec czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5.    2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. tego dnia będą jak w dzień powszedni.

6.    Przez cały miesiąc listopad modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych, które nadal można składać w zakrystii, na tacę i w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Codziennie w tej intencji odmawiamy różaniec o godz. 17.15 i sprawujemy Eucharystię o godz. 18.00.

7.    Od piątku 04 listopada w godzinach pracy kancelarii dostępna będzie księga intencji na 2023 rok.

8.    W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 16.45. nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem FZŚ.

9.    W I piątek miesiąca od godz. 9.00 udamy się do chorych. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Droga krzyżowa prowadzone przez FZŚ. O godz. 16.45. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

10.  W I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30. Od godz. 11.00 adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.45 konferencja formacyjna dla wspólnoty „Żywego Różańca”. O godz. 17.15 różaniec wypominkowy prowadzony przez wspólnotę „Żywego Różańca”.

11.     W sklepiku parafialnym można nabyć kalendarze ścienne na rok 2023 oraz modlitewniki dla dorosłych.

12.      Razem z naszym Sekretariatem Misyjnym dziękujemy za ofiary  w kwocie 4,755 zł złożone przed tygodniem na misje prowadzone przez naszych braci. Bóg zapłać!

13.      Zakończył się pierwszy etap remontu elewacji ściany od strony przedszkola, który wyniósł 29 tys. zł. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary. Remont ściany będzie kontynuowany w maju przyszłego roku. Ofiary na ten cel można składać w kopercie z dopiskiem „na remont”.

14.     Zapraszamy do zapisywania się do wspólnoty „Żywego Różańca”. Osoby chętne prosimy, by w zakrystii zostawiły kontakt do siebie lub po Mszy św. niedzielnej o godz. 10.00 bezpośrednio zgłaszały się do Prezesa „Żywego Różańca” – pana Krzysztofa.

15.      W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Stefan Andrzejczyk, Józef Kusto, Anna Sokołowska-Jakoniuk i Mirosław Gmiński. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

16.      Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać!