Pielgrzymka na Litwę.

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. S. FAUSTYNY KOWALSKIEJ I BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI

(LITWA)

6 – 9 X 2022 r.

PROGRAM:

06 X (Czwartek) – g. 11.00. wyjazd do Wilna do pensjonatu (pokoje z łazienkami). Nocleg.

07 X (Piątek) – Śniadanie. Ostra Brama – Msza św. Cerkiew św. Ducha (relikwie trzech Św. Prawosławnych), kościół unicki, gdzie pracował św. Jozafat Kuncewicz, kościół Św. Kazimierza, gdzie dla Boga i ludzi służył Św. Andrzej Bobola, „małe co nie co w restauracji”; Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego, domek Św. s. Faustyny Kowalskiej, dom, gdzie był namalowany obraz „Jezu Ufam Tobie”, cmentarz na Rossie, katedra, gdzie znajdują się relikwie Św. Kazimierza, kościół Św. Piotra i Pawła na Antokolu. Obiadokolacja w pensjonacie.

08 X (sobota) – śniadanie. Barny Bor (lit. Juodšiliai), gdzie ukrywał się Bł. Ks. Michal Sopocko. Msza w kosciele p.w. bl. Michala Sopocki (jedyna na Litwie parafia pod takim wezwaniem). Cmentarz na Antokolu, gdzie bywala s. Faustyna (groby zolnierzy polskich i inne), kosciol sw. Krzyza do ktorego prowadzi slynna Kalwaria Wilenka, Werki – palac biskupa Masalskiego. Akcent o Helenie Majewskiej, ktora miala podobne wizje jak s. Faustyna i byla wspolzalozycielką nowego zgromadzenia Siostr Milosiernego Pana Jezeusa. Kosciol franciszkanski na Piaskach, palacyk Tyszkiewiczow, gdzie mieszkaly siostry od Aniolow. Obiadokolacja w pensjonacie.

09 X (Niedziela) – śniadanie. Msza św. o godz. 10.00. w kościele pw. Nawiedzenia NMP z cudownym obrazem. Kienese karaimska. Zwiedzanie Zamku w Trokach. Obiad. Około godz. 14.00 powrót do Polski.

Koszt na busa z 20 osob. – 320 zł plus 230 E

Koszt na busa z 7 osobami620 zł plus 260 E

(w cenie znajdują się: przejazd, nocleg wraz z wyżywieniem, bilety wstępu, usługa przewodnika, opłaty parkingowe i ubezpieczenie).

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy i kontakt: o. Łukasz Szokaluk OFMCap, tel. 509 777 943.