Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą, 04.09.2022 r.

1.     Dziś na Mszy św. o godz. 13.00 rozpoczniemy wraz z katechetami nowy rok katechetyczny i szkolny. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Dzieci z pierwszych klas prosimy o przyniesienie nowych tornistrów.

2.     W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.     We wtorek szóstego dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy pod krzyż papieski, by modlić się przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

4.     Nowenna przed wspomnieniem Bł. Anieli Salawy odmawiana jest codziennie po Mszy św. wieczornej.

5.     W czwartek obchodzimy Święto Narodzenia NMP, NMP Gietrzwałdzkiej. Porządek Mszy świętych w tym dniu, jak w dzień powszedni.

6.     W piątek wspominamy Bł. Anielę Salawę, Patronkę FZŚ w Polsce. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z rozważaniami Bł. Anieli.

7.     Po 30. latach został oddany do renowacji obraz Patronki naszej parafii – Matki Bożej Ostrobramskiej. Całkowity koszt odnowienia wraz z dojazdem wyniesienie 10, 800 zł. Ofiary na ten cel można składać w drugą niedzielę miesiąca września (na „fundusz parafialny”) lub na konto. Obraz powróci na swoje miejsce 30. września br. Bóg zapłać za już złożone ofiary!

8.     Spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży z klas ósmych pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania odbędzie się w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 13.00.

9.     Za tydzień taca będzie przeznaczona na fundusz parafialny.

10.   Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami, zapraszamy na zbiórki w soboty na godz. 10.00. Wejście od furty klasztornej.

11.    Próby scholki dziecięcej z godz. 13.00 rozpoczną się od października.

12.   Od października bieżącego roku rusza druga edycja Warmińskiej Szkoły Duchowości. Zajęcia trwają przez dwa lata (4 semestry) i odbywają się zasadniczo w trzecie soboty miesiąca. Nowy cykl rozpocznie się 15 października 2022 r. Adres, telefon do zgłoszeń i szczegóły znajdują się na plakacie oraz na stronie internetowej www.wsd.warmia.pl.

13.  Za tydzień w niedzielę 11 września o godz. 4.45 rano wychodzi spod kościoła NSPJ w Olsztynie pielgrzymka piesza do Gietrzwałdu z okazji 145. rocznicy objawień Matki Bożej połączona z 56. dożynkami archidiecezjalnymi. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce!

14.   W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Stefan Jankowski, Celina Dziugiewicz i Antoni Topolewski. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

15.   Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.