Ogłoszenia duszpasterskie na 21. niedzielę zwykłą, 21.08.2022 r.

1.   Dziś po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na „Dziękczynną Procesję Różańcową”, by podziękować Panu Bogu za Cud nad Wisłą oraz prosić Matkę
Najświętszą o zachowanie wolności Kościoła w Polsce.

2.     W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.     We wtorek 23. dnia miesiąca Msza św. o godz. 18.00 z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio.

4.     W czwartek wspominamy Św. Ludwika IX, króla, Patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

5.     W piątek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. będą sprawowane w godz.: 7.00; 9.00, 11.00 i 18.00.

6.     W sobotę z racji na 27. dzień miesiąca o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Gierzwałdzkiej.

7.     Dziś w naszej parafii gościmy z mini-koncertem: Panią Nadię Gardoni, śpiewaczkę operową z Włoch wraz z olsztyńską organistką Magdaleną Bialską w międzynarodowym duecie muzyki sakralnej i klasycznej „Benedictus”. Po Mszach św. Panie będą zbierały ofiary za ich występ oraz rozprowadzały płyty CD z ich śpiewem.

8.     W tym tygodniu zostaną zamontowane po renowacji drzwiczki od tabernakulum. Koszt odnowienia wraz z dojazdem wyniósł 4,900 zł. Równocześnie zostanie zabrany do odnowienia obraz Matki Bożej Ostrobramskiej.

Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszki dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać!

9.     W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Czesław Milewicz, Michał D’Obyrn, Halina Wojda, Krystyna Bereźna, Klara Habaj i Stanisław Sobociński. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz, Wieczny odpoczynek…

10.        Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.