Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą, 31.07.2022 r.

1.     W poniedziałek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.     W wtorek obchodzimy Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła można uzyskać odpust zupełny
pod zwykłymi warunkami. Msze św. jak w dzień powszedni.

3.     Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zgodnie zachętą Episkopatu Polski podejmijmy tradycyjnie dobrowolną miesięczną abstynencję.

4.     W I czwartek miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

5.     W I piątek miesiąca o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga krzyżowa prowadzone przez FZŚ. O godz. 17.30 nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

6.     W I sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30. O godz. 12.00 Msza św. w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.15 różaniec. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem „Żywego Różańca” wraz ze zmianą tajemnic. Z racji na szósty dzień miesiąca w czasie Mszy św. zostaną odmówione modlitwy przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.

7.     Za tydzień w niedzielę będziemy gościli w naszej parafii – jak przed rokiem – Siostry Wspomożycielki, które pracują na Kubie. Siostry podzielą się swoim świadectwem pracy misyjnej. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć materialnie ich działalność na misjach.

8.     31. lipca wyrusza 39. Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Drogą email’ową można przesłać swoje intencje, w których będą się modlić pielgrzymi zdążający do Częstochowy na adres: intecje@pielgrzymkawarminska.pl.

9.     W minionych tygodniach do domu Ojca odeszli następujący parafianie: Stanisław Sobociński, Stanisława Przystupa, Krystyna Kwiatkowska, Piotr Jóźwik oraz Anna Mirosława Dryl. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: Ojcze nasz…, Wieczny odpoczynek…

10. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty zakonnej składamy serdeczne Bóg zapłać.